Trojica mužov podľa polície okrádala firmu v Potvoriciach. Spôsobiť mali škody za desaťtisíce eur


Foto: Trojica mužov podľa polície okrádala firmu v Potvoriciach.  Spôsobiť mali škody za desaťtisíce eur Foto: archív pixabay

Polícia v Novom Meste nad Váhom v decembri 2022 prijala trestné oznámenie vo veci zločinu krádeže, ku ktorej malo opakovane dochádzať v jednej miestnej firme v Potvoriciach. Pracovníci vo výrobe si totiž všimli a nahlásili chýbajúci materiál, ktorý síce evidovaný bol, ale fyzicky na prevádzke chýbal. Informovala o tom trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Prípadom sa začala intenzívne zaoberať polícia a ako uviedla K. Kuzmová, táto snaha sa vyplatila. „Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície v Novom Meste nad Váhom vzniesol obvinenie voči trom osobám a to 32, 35 a 39 ročnému mužovi pre spáchanie pokračovacieho zločinu krádeže,“ upresnila K. Kuzmová.

Najstarší z trojice, ktorý vo firme pracoval, mal podľa vyjadrenia polície zabezpečiť administratívne vykrytie materiálu a spolu s ostatnými obvinenými  pomáhal pri nakladaní odcudzeného materiálu do vozidiel a jeho zakrytím tak, aby si to strážna služba nevšimla. „Po vzájomnej dohode s ostatnými páchateľmi spoločnými silami postupne odcudzili mosadzné zuby na výrobu vrtuliek v počte 1 200 000 ks o hmotnosti takmer 3.000 kg. Taktiež odcudzili cievky, na ktorých bol navinutý medený drôt o hmotnosti takmer 2.220 kg.,“  ozrejmila K. Kuzmová

Odcudzený materiál skončil v zberných surovinách a zisk si trojica mužov medzi sebou rozdelila. „Týmto konaním spôsobili poškodenej spoločnosti celkovú škodu vo výške viac ako  72.000 €. O tom, či sú obvinení vinní a zaslúžia si spravodlivý trest rozhodne súd. Zákon v tomto prípade stanovuje výšku trestu v rozmedzí 3 až 10 rokov,“ uzavrela trenčianska policajná hovorkyňa.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu