Mužovi z okresu Partizánske našli takmer 1200 dávok marihuany, hrozí mu až desaťročné väzenie


Foto: Mužovi z okresu Partizánske našli takmer 1200 dávok marihuany, hrozí mu až desaťročné väzenie Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Policajný vyšetrovateľ kriminálnej polície z Partizánskeho obvinil 31-ročného muža z okresu Partizánske zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov, alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Hrozí mu trest odňatia slobody až na desať rokov. 

Informovala o tom v utorok 27. septembra trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. Doposiaľ netrestaný, 31-ročný muž si mal na balkóne vypestovať marihuanu. Rastlinu mal mať zasadenú v piatich textilných kvetináčoch. 

Domovú prehliadku bytu, kde muž býval, vykonali policajti na základe príkazu Okresného súdu v Partizánskom. „Pri nej našli a zaistili rastlinu rodu Cannabis. Množstvo zaistenej marihuany predstavuje celkom 1175 obvykle jednorazových dávok drogy s obsahom minimálne deväť miligramov THC,“ priblížila polícia.  

Muž policajtom uviedol, že si marihuanu zasadil na skúšku a nemal ju v úmysle predávať. Mal ju pestovať pre seba zo zdravotných dôvodov. Podľa doterajších zistení kriminálnej polície obvinený muž marihuanu nepredával, vyšetrovanie však ešte neskončilo. 

Obvinený muž je stíhaný na slobode aj z dôvodu, že nebol doposiaľ trestaný a je bezúhonný.  Za tento trestný čin mu v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. O výške trestu   rozhodne súd.


Prečítajte si viac: