• 18. jún 2025 o 09:00

Mužovi počas prechádzky prebehol cez cestu medveď, objavil sa neďaleko lyžiarskeho vleku nad Starou Myjavou

Medveď prebehol mužovi cez cestu pri lyžiarskom vleku v obci Stará Myjava

Foto: Mužovi počas prechádzky prebehol cez cestu medveď, objavil sa neďaleko lyžiarskeho vleku nad Starou Myjavou
Foto: Ilustračné. Zdroj: canva.com

V okolí lyžiarskeho vleku nad obcou Stará Myjava bol v nedeľu popoludní spozorovaný medveď. Na sociálnej sieti na to upozornil turista, ktorý sa s ním stretol pri prechádzke so psom.

„Dnes okolo 14:30 mi prešiel cez cestičku medzi Vrchom slobodných a Čupcom, nakoľko som bol so psom, ktorého som držal aby ho nevidel, tak som sa neodvážil výjsť spoza stromu a hrať sa na fotografa,“ opísal situáciu. Zároveň priložil aj mapu s približnou polohou, kde na medveďa narazil.

 

Zdroj: Facebook/Myjava, Matúš Z.

 


Výskyt medveďov v blízkosti obývaných oblastí nie je na Slovensku výnimočný, najmä v letných mesiacoch, keď zvieratá hľadajú potravu. V prípade, že sa medveď objaví v blízkosti ľudí, odporúča sa situáciu oznámiť obci, príslušnej poľovníckej organizácii alebo Zásahovému tímu pre medveďa hnedého pri Štátnej ochrane prírody SR. Kontakty sú dostupné na ich webovej stránke.


Najnovšie v Trenčianskom kraji

Najnovšie zo Slovenska

Najnovšie zo zahraničia