Do súťaže dizajnu vratných pohárov Trenčína sa zapojilo vyše 50 autorov, víťazstvo patrí Maruš Matiášovej


Foto: Do súťaže dizajnu vratných pohárov Trenčína sa zapojilo vyše 50 autorov, víťazstvo patrí Maruš Matiášovej Foto: Maruš Matiášová

Do súťaže Mesta Trenčín sa zapojilo 53 slovenských autoriek a autorov a 3 zahraniční autori grafík, ktoré budú vyobrazené na mestských vratných pohároch. Témou súťažných dizajnov bolo „Na prírode záleží“, keďže podľa mesta je jedným zo špecifík Trenčína práve prítomnosť prírody.

Na prvom mieste sa umiestnila Maruš Matiášová, ktorá svoj návrh pomenovala „Dýcham mesto“. O výsledku rozhodovala päťčlenná porota v zložení Radoslav Jánoš, Lenka Kuricová, Kristína Soboň, Zuzana Šebelová a Patrik Žák, ktorí návrh v linkovom štýle kresby považujú za „jemný, nežný, pričom z jeho cítiť vzťah k mestu a naštudovanie témy.“

Autorka sa podľa vlastných slov sústredila na lokálnu faunu a flóru, pričom vo svojom návrhu nezabudla na lesopark Brezina, Trenčiansky hrad, OCHÚ Trenčiansky luh, pútnické miesto Veľká Skalka, no ani na listy jaseňa či lipy.

Celý návrh som tematicky ladila do jemných pastelových farieb zvýrazňujúc tak jemnosť a krehkosť prírody, zelene a oddychových častí mesta, ktorých význam si v dnešnom modernom svete treba viac a viac pripomínať,“ uviedla samotná autorka výhernej grafiky.

Druhú priečku obsadila Alica Kucharovič a pomyselné bronzové miesto zaujala Katarína Ilkovičová. Ocenené grafické návrhy aj s opismi samotných autoriek či hodnotením poroty si môžete prezrieť na oficiálnom webe mesta.

Prečítajte si viac: