Strach o život prežívala na dennom poriadku. Útoky od svojho manžela napokon ohlásila na polícii


Foto: Strach o život prežívala na dennom poriadku. Útoky od svojho manžela napokon ohlásila na polícii

Polícia v Trenčianskom kraji riešila prípad, v ktorom žena prežívala strach o svoj život v čase, keď prichádzala a odchádzala zo zamestnania. Podľa polície jej vlastný manžel a jej mal opakovane vyhrážať zabitím, pričom jeho agresivita sa zo dňa na deň stupňovala.

„Jeho konanie vyvrcholilo tento týždeň, keď prišiel za svojou manželkou do práce. Tam jej mal vulgárne nadávať, vyhrážať sa jej a následne odísť. Neskôr jej mal telefonovať a povedať, že ju zabije, načo žena hovor s ním ukončila,“ uvádza polícia.

S nožom v ruke sa však muž vrátil za svojou manželkou do práce a postavil sa oproti predajnému okienku pokladne, kde precovala. „Opakovane mal na ňu kričať, že ju zabije a cez otvor v okienku prestrčiť ruku, v ktorej držal nôž a zahnať sa na ženu. Čepeľou noža jej v oblasti goliera roztrhol tričko. K zraneniu ženy, našťastie, nedošlo,“ dodáva polícia s tým, že sa jej následne vyhrážal, že ju zabije.

Po príchode kolegyne sa však muž upokojil, udalosť bola potom nahlásená na polícii, ktorá bezodkladne muža obmedzila na osobnej slobode a umiestnila do cely policajného zaistenia.

„S mužom bola vykonaná dychová skúška s výsledkom 1,46 promile alkoholu. Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Púchov vzniesol obvinenie 68 ročnému mužovi za prečin Nebezpečné vyhrážanie. Po vykonaní procesných úkonov bude zároveň spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby,“ doplnila polícia s tým, že obvinený si na rozhodnutie o väzbe počká v cele policajného zaistenia.

Prečítajte si viac: