September v CINEMAX TRENČÍN: Zábava s duom Roberts a Clooney, boj po boku Jána Žižku či rozkvet Davida Bowieho


Foto: September v CINEMAX TRENČÍN: Zábava s duom Roberts a Clooney, boj po boku Jána Žižku či rozkvet Davida Bowieho Foto: YouTube

Prichádzajúca jeseň a s ňou spojené chladné večery lákajú na aktivity v interiéri. Ak nevieš, kde sa počas nižších teplôt ukryť, CINEMAX TRENČÍN ti ponúka jedinečný zážitok z pestrej filmovej ponuky v pohodlných kreslách aj v prvej polovici septembra. Na svoje si prídu milovníci rôznych žánrov, ktorí si na veľkom plátne radi pozrú komédie, horory, drámy, trilery, romantika, ale aj historické či dokumentárne diela.

Ešte predtým než sa dostaneme k septembrovým novinkám, nemôžeme zabudnúť ani na filmy, ktoré sa tešia úspechu už viac ako mesiac či dva, ale ani na filmy, ktoré mali svoju premiéru v závere augusta. Pozrieť si ešte stále môžete akčnú drámu Top Gun, ktorá mala premiéru ešte v máji či zábavný triler nabitý akciou s názvom Bullet Train zo začiatku augusta.

Už takmer mesiac baví divákov aj erotická dráma Dievčatá z Dubaja. Od polovice augusta sa k nej pridal aj horor Sirota: Prvá vražda či slovenská komédia Vitaj doma, brate! v hlavnej úlohe s Róbertom Jakabom. O záver mesiaca sa postaralo štvrté pokračovanie filmovej série After - Puto, ktoré poteší najmä romantické duše mladých dospelých.

Kompletný program aj s premietacími časmi nájdeš na oficiálnom webe kina CINEMAX. My ti v tomto článku prinášame aktuálnu pestrú ponuku prvej polovice septembra 2022:

Tritisíc rokov túžby (fantasy, romantický)

Dátum premiéry: 1. september

Režisér George Miller, tvorca snímok ako Mad Max, Happy Feet či Čarodejnice z Eastwicku, tento rok prichádza s romantikou snúbiacou sa s excentrickými fantazijnými prvkami. Príbeh sleduje osamelú intelektuálku Alitheu (Tilda Swinton), ktorej sa na jednej z ciest po svete zmení celý život. Do rúk sa jej totiž dostane starožitný suvenír, v ktorom je uväznený džin (Idris Elba). Ako sa Alithea vysporiada s tromi želaniami a nechá sa na ne táto racionálna žena vôbec zlákať?


Jan Žižka: Zrod vojvodcu (životopisný, historický, dráma, akčný)

Dátum premiéry: 8. september

Historický film inšpirovaný skutočným príbehom jedného z najväčších vojvodcov svojej doby v podaní českej produkcie, ktorú viedol režisér Petr Jákl. Postavu legendárneho Jána Žižku si zahrá Ben Foster a vo filme sa objaví aj známy herec z Veľkej Británie Michael Caine.


Pozvánka do pekla (horor)

Dátum premiéry: 8. september

Rodinu si nikto nevyberá. Pravidlo platí aj pre Evie, ktorá sa po smrti svojej matky rozhodla postúpiť test DNA. Práve kvôli nemu našla svojho bratranca, ktorý ju spolu aj so zvyškom rodiny pozve na svadbu do čarovného priestoru anglického vidieku. Rozprávková atmosféra sa však rozplynie, keď sa postupne začnú odhalovať zvrátené tajomstvá a choré úmysly skrývajúce sa za prehnanou štedrosťou nových príbuzných.


Volám sa Zlatan (dráma)

Dátum premiéry: 8. september

Ako sa voláš? Zlatan! Životopisné filmové dielo postupne odokryje všetky dôležité míľniky v kariére svetoznámeho švédskeho futbalistu Zlatana Ibrahimoviča, ktorý pochádza z rodiny balkánskych prisťahovalcov. Snímka, ktorá si vyslúžila uznanie aj od samotného futbalistu, je založená na križnom bestsellery švédskeho spisovateľa Davida Lagercrantza.


Vstupenka do raja (komédia)

Dátum Babskej jazdy: 13. september
Dátum premiéry: 15. september

Poznáte Babskú jazdu? Kino Cinemax raz do mesiaca organizuje pre nežnejšie pohlavie predpremiéru pri filmoch, na ktoré ženy len ťažko prehovoria svojho partnera. Tentokrát sú všetky fanúšičky komédií pozvané 13. septembra na film „Vstupenka do raja”. Pri predpremiére vás s priateľkami čaká pri vstupe welcome drink, uvoľnená atmosféra, darčeky od partnerov, tombola a následne zhruba dve hodiny smiechu pri komediálnom filme z nemeckej produkcie. 

Pre tých, ktorým sa neujdú lístky na predpremiéru, odštartuje táto pohodová komédia v hlavných úlohách s Juliou Roberts a Georgom Clooneym už 15. septembra. Tí sa v podobe rozhádaných ex-manželov stretávajú v lete smerujúcom na Bali. Na ten sa vybrali kvôli svojej milovanej dcére, ktorá chce v dovolenkovej destinácii navždy zviazať svoj život so svojou letnou láskou. Obaja sa tak snažia blížiacej katastrofe zabrániť, no kulisy morského raja začínajú prebúdzať romantickú časť ich spoločnej minulosti aj v nich.


  Pokračovanie článku pod reklamou  

PSH Nekonečný příběh (rap)

Len 13. septembra v ARTMAX

Akí sú v skutočnosti najznámejší českí raperi, hudobná legenda Peneři strýčka Homeboye (PHS), chlapci z Jižáku, dnes, už na prahu stredného veku? PSH Nekonečný příběh približuje vznik prelomového albumu Repertoár, posun kapely k elektronike alebo testovanie maximálnych možností hudobného šoubiznisu. 


Slobodní (dokument)

Dátum premiéry: 15. september

Silný príbeh dvojice priateľov, ktorých nazývali „generálmi tajnej cirkvi” a počas obdobia komunizmu boli prenasledovaní a strávili dlhé roky vo väzení. Ich odpor voči režimu vyústil do nenásilného protestu známeho aj ako Sviečková manifestácia. Kto boli Silvester Krčméry a Vladimír Jukl? Dozviete sa v dokumente, ktorý vznikol pod taktovkou Slavomíra Zrebného.


Slovo (dráma)

Dátum premiéry: 15. september

V dobovom filme českej režisérky Beaty Parkanovej predstaví príbeh dvoch manželov herecká dvojica Martin Finger a Gabriela Mikulková. Silné puto notára Václava a Věry skúšajú ťažké časy v Česko-Slovensku na konci 60. rokov minulého storočia. Dodržia partneri svoje slová, ktoré si vymenili pri uzavretí zväzku - v dobrom aj v zlom?


Obeť (dráma)

Dátum premiéry: 15. september

Čo sa v skutočnosti stalo Igorovi, synovi ukrajinskej slobodnej matky žijúcej v malom českom meste? Po prebudení z narkózy chlapec vypovedá, že ho napadli Rómovia, a tak Irinin boj za spravodlivosť zmobilizuje celú spoločnosť. Igora však záujem o prípad znepokojuje, a tak sa rozhodne, že mame povie, čo sa v tú osudnú noc naozaj stalo.


Moonage daydream (hudobný, dokument)

Dátum premiéry: 15. september

David Bowie zomrel už pred viac ako šiestimi rokmi, avšak jeho stopa v hudobnom svete naďalej pretrváva. V dokumente nastavuje režisér Brett Morgen svetoznámemu spevákovi prostredníctvom archívov pomyselné zrkadlo. Ako sa v skutočnosti videl on sám, ako vnímal svet vôkol seba a čo pre neho znamenalo žiť? To všetko štyri roky študoval dokumentarista v archíve, z ktorého vzniklo unikátne zvukové, ale aj obrazové dielo s názvom Moonage daydream.

Kino pre najmenších

Od 30. júna detských divákov lákajú ku plátnam žlté stvorenia vo filme Mimoni 2: Zloduch prichádza, ktorý nadchne dávkou komédie, akcie aj bláznivých nápadov. Aké silné je priateľstvo a kamarátska pomoc predstavuje animovaná dobrodružná komédia DC Liga superzvierat už viac ako mesiac.

V auguste sa ponuka rozšírila o rozprávku o malom psovi s veľkým snom v animovanom filme s názvom Labky v akcii. Princezná rebelka, ktorá vyrastá na ulici s troma lasičkami, zase priučí detského diváka šlachetnosti, aj keď sme sa do nej možno nenarodili.

 

Tento článok vznikol v spolupráci s kinom CINEMAX TRENČÍN.

 

Prečítajte si viac: