FOTO: Pri Zátoke pokoja v Trenčíne vyrástol moderný areál pre športovcov rôzneho druhu


FOTO: Pri Zátoke pokoja v Trenčíne vyrástol moderný areál pre športovcov rôzneho druhu Foto: Mesto Trenčín

Zanedbané športové plochy pri Zátoke pokoja v Trenčíne prešli obnovou. Zhotoviteľom priestorov bola spoločnosť landart Trenčín, ktorá do areálu s rozlohou 10 398 m² priniesla moderný vzhľad. Výsledná suma stavebných prác sa vyšplhala na  vyše 280 tisíc eur.

Obnovili sme 250-metrový atletický ovál, ktorý má štyri dráhy s tartanovým povrchom, pribudli dve multifunkčné ihriská, jedno z nich má, resp. bude mať trávnatý povrch,“ spresnilo mesto, ktoré návštevníkov žiada o dočasné vyhýbanie sa predmetným zeleným plochám, ktoré na rast potrebujú ešte nejaký čas.

Toto nové športovisko v Trenčíne bude slúžiť na rekreačný šport a voľnočasové aktivity pre širokú verejnosť, ale aj pre atlétov na ich tréningový proces, prípadne a preteky,“ uviedlo mesto. V areáli vznikol priestor aj na špecifické atletické disciplíny, akými sú skok o žrdi či vrh guľou. Na svoje si však prídu aj priaznivci exteriérových workoutových zostáv.

V prípade organizácie väčšieho športového podujatia či pretekov mesto upozorňuje, že zabezpečenie energií, sociálneho zázemia a hospodárenia s produkovaným odpadom bude prenesené na organizátora podujatia. Stavba totiž dosiaľ nie je napojená na inžinierske siete.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu