Muž z okresu Prievidza sa vyhrážal smrťou jeho vlastnej manželke, tá sa zo strachu pred ním ukryla v kúpeľni


Foto: Muž z okresu Prievidza sa vyhrážal smrťou jeho vlastnej manželke, tá sa zo strachu pred ním ukryla v kúpeľni Foto: Ilustračné/pixabay.com

Policajná hliadka bola privolaná do rodinného domu v okrese Prievidza. Na tiesňovú linku 158 zavolala žena, ktorej sa mal usmrtením vyhrážať jej vlastný manžel. Polícia o incidente informovala vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že muž pod vplyvom alkoholu pristúpil k svojej manželke, ktorá v tom čase sedela na posteli a fyzicky ju napadol. Opakovane ju mal udrieť päsťou do hlavy, povedať jej, že ju zabije a nech okamžite vypadne z domu,“ uviedla polícia v príspevku.

Keď sa muž snažil dostať ženu násilím von z domu, tá sa mu vyšmykla a utiekla do kúpeľne odkiaľ privolala políciu. Po príchode hliadky bol mužovi zistený pozitívny výsledok na prítomnosť alkoholu s výsledkom 1,73 promile alkoholu.


Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Nitrianske Rudno vzniesol obvinenie 68-ročnému mužovi z prečinu nebezpečného vyhrážania. Zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné trestné stíhanie,“ doplnila polícia.

Obvinený muž, ktorému hrozí väzba v dĺžke šesť mesiacov až tri roky, už bol v minulosti trestne stíhaný. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu