V polovici septembra vyrazia cestní a MTB cyklisti z námestia v Brezovej pod Bradlom na Časovku na Bradlo


Foto: V polovici septembra vyrazia cestní a MTB cyklisti z námestia v Brezovej pod Bradlom na Časovku na Bradlo Foto: Ilustračné/pixabay.com

Slovenský cykloklub si pre priaznivcov cyklistiky pripravil v polovici septembra dlhoočakávané preteky v Brezovej pod Bradlom. 17. septembra môžu cestní, ale aj MTB cyklisti vyštartovať na Časovku na Bradlo. Tá „je venovaná Jánovi Noskovi, vášnivému cyklistovi a jednému zo zakladateľov cyklistického klubu Bradlo Bike, ktorý minulý rok nešťastne zahynul na následky pádu z bicykla,” uviedol organizátor podujatia.

V minulosti bol tento typ pretekov tradičným, no tento rok sa očakáva väčší počet účastníkov, ktorí nájdu zázemie u spoluorganizátora podujatia na Chate Bradlo. O cyklistov bude postarané počas celého dňa. Každý si odnesie registračný balíček, v cieli poteší teplé jedlo a nápoje a nezabúda sa ani na verejnosť a ukončenie športového podujatia, pripravený je totiž sprievodný program.

Pri prípravách sme mysleli i na širokú verejnosť, ktorú srdečne pozývame aby prišla svojou prítomnosťou povzbudiť pretekárov. Všetkých radi privítame na Chate Bradlo, kde budú okrem vyhodnotenia, tomboly a celkového zázemia pre pretekárov pripravené i sprievodné aktivity,“ pozýva Michal Hlatký, predseda Slovenského cykloklubu.

Tí, ktorí nemajú chuť na cyklovýstup do kopca, si môžu zasúťažiť aj na trenažéroch. Popri hlavnej registrácii v ranných hodinách na námestí je možné sa zaregistrovať aj na 100 metrový Výšlap po zjazdovke.


Trasy pre cesťáky aj horské bajky:

  • CESTNÁ trasa – 4,4 km / 268 m prevýšenie
  • MTB trasa – 4,9 km / 268 m prevýšenie

Štartovať sa bude o 10:00 na Námestí gen. M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom, cieľ je naplánovaný na vrchu Bradlo (otoč pod Mohylou M. R. Štefánika). Samozrejmosťou je, že výkon jednotlivcov bude merať profesionálna časomiera,” spresnil Slovenský cykloklub.

Ako prví na trasu vyrazia MTB pretekári, ktorých neskôr doplnia tí cestní. Organizátori chcú pre zachovanie bezpečnosti na trailoch načasovať výjazdy v minútových intervaloch a najmä v skupinkách v menšom počte jazdcov. Vyhodnotenie sa bude konať v poobedných hodinách a pre zúčastnených bude pripravená aj tombola.

Pokiaľ máš chuť si zasúťažiť, zaregistrovať sa môžeš na tomto odkaze a viac informácií o podujatí nájdeš po kliknutí semMiesto: Brezová pod Bradlom
Dátum: 17.08.2022 - 10:00    18:00


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu