Drevenice a stodoly v Papradne zasiahli plamene, požiar sa rozšíril aj na neďaleký rodinný dom


Foto: Drevenice a stodoly v Papradne zasiahli plamene, požiar sa rozšíril aj na neďaleký rodinný dom Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

V stredu 3. augusta v dopoľudňajších hodinách horelo na neoplotenom pozemku drevené humno. Plamene sa pod vplyvom poveternostných podmienok rozšírili aj na vedľajšiu hospodársku budovu a v blízkosti stojacu drevenicu. O požiari informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

K incidentu boli bezprostredne privolaní príslušnícu hasičského zboru. Žiaľ, pokým sa oheň podarilo uhasiť, obhorel aj rodinný dom a došlo aj k poškodeniu ďalšej drevenice. Podľa polície však nedošlo k žiadnemu zraneniu osôb a zároveň bol ľudský faktor zisťovateľom vylúčený ako príčina vzniku požiaru.

Bližšie okolnosti a príčiny vzniku požiaru budú predmetom vyšetrovania začatého vo veci zločinu Poškodzovanie cudzej veci. V prípade zistenia páchateľa a dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Katarína Kuzmová.

Prečítajte si viac: