Pôrodnica v Trenčíne zaviedla viacero zmien, test pre sprevádzajúcu osobu je bezplatný a návštevy sa zakázali


Foto: Pôrodnica v Trenčíne zaviedla viacero zmien, test pre sprevádzajúcu osobu je bezplatný a návštevy sa zakázali Foto: Ilustračné/pixabay.com

Pandémia koronavírusu ovplyvnila v posledných dvoch rokoch fungovanie aj v trenčianskej pôrodnici. K pôrodu bola pripustená sprevádzajúca osoba až po absolvovaní testovania a následnom negatívnom výsledku. Dnes 5. augusta Pôrodnica Trenčín informuje o zmenách poriadku na oddelení vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Uvedomujeme si, že prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode má byť štandardom, a nie vymoženosťou, a že pre rodičku je prítomnosť partnera počas pôrodu neoceniteľná,” uviedla pôrodnica. Z uvedeného dôvodu pristúpi oddelenie od pondelka 8. augusta k zrušeniu povinnej platby vo výške 5 eur za test sprevádzajúcej osoby.

Pôrodnica zároveň z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie 27. júla opäť zakázala návštevy na klinike a zaviedla aj povinné testovanie každej pacientky pri prijatí. „Mrzí nás vzniknutá situácia, ale dúfame, že vďaka týmto opatreniam znížime riziko nakazenia pre naše pacientky aj personál,” dodala klinika v príspevku.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu