V Trenčianskom kraji pripravujú počas augusta dopravno-bezpečnostnú akciu zameranú na vodičov áut


Foto: V Trenčianskom kraji pripravujú počas augusta dopravno-bezpečnostnú akciu zameranú na vodičov áut Foto: Ilustračné/pixabay.com

Na území Trenčianskeho kraja prebieha za účelom zlepšenia podmienok cestnej premávky dopravno-bezpečnostná akcia. Počas celého mesiaca sa bude polícia zameriavať najmä na kontrolu zákazu vedenia vozidla pod vplyvom alkoholických nápojov a iných omamných či psychotropných látok, ale aj na kontrolu ostatných pravidiel, pre ktoré vznikajú dopravné nehody.

V uplynulom 30. týždni polícia skontrolovala v okrese Partizánske celkovo 220 vodičov motorových a nemotorových vozidiel. V 71 prípadoch bolo porušenie pravidiel vyriešené uložením blokovej pokuty. Zároveň došlo k odhaleniu štyroch vodičov pod vplyvom alkohol. Dvom cyklistom a dvom vodičom motorových vozidiel namerali policajní príslušníci hodnotu prekračujúcu jedno promile.

K zadržaniu v cele policajného zaistenia došlo v troch prípadoch, kde boli páchatelia po vykonaní procesných úkonov odovzdaní s návrhom na podanie obžaloby prokurátorovi. „V dvoch prípadoch išlo o trestný čin Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a v jednom prípade o trestný čin Marenie výkonu úradného rozhodnutia,” spresnila údaje polícia.

Jeden z kontrolovaných vodičov čelí návrhu na vzatie do väzby. Motorové vozidlo totiž viedol aj napriek dvom vydaniam rozhodnutí Okresného dopravného inšpektorátu a jednému rozsudku Okresného súdu, ktoré mu túto činnosť zakazujú. 

Prečítajte si viac: