Horúce počasie nás zatiaľ neopúšťa, dnes sa môžu z tepla tvoriť intenzívne búrky najmä na západe


Foto: Horúce počasie nás zatiaľ neopúšťa, dnes sa môžu z tepla tvoriť intenzívne búrky najmä na západe Foto: ilustračná - pixabay.com

Vysoké teploty nás budú podľa predpovedí sprevádzať aj v najbližších dňoch. Počasie u nás je totiž pod vplyvom vyššieho tlaku vzduchu. Z tepla sa na mnohých miestach môžu tvoriť búrky, ktoré prinesú výraznejšie zrážky.

Meteorológovia tiež upozorňujú, že v takomto počasí sa môžu s dažďom počas búrok objaviť aj krúpy, či silnejší vietor.

Búrky sa budú dnes tvoriť prevažne na území stredného a západného Slovenska

Stred Slovenska môžu potrápiť ojedinelé a kratšie búrky. Tvoriť by sa mali najskôr v hornatých oblastiach. Podľa meteorológov by mali byť najmä stacionárne a zanikať by mali veľmi rýchlo. Odborníci však upozorňujú na vysokú intenzitu dažďa, ktorý búrky sprevádza. Za kratšiu dobu tak môžu priniesť veľké množstvo zrážok.


Západ potrápia búrky intenzívnejšie

Väčšia pravdepodobnosť tvorby búrok je však nad územím západného Slovenska. Vzniknúť môžu rýchlo a prinesú intenzívnejšie zrážky.

„Búrky sa budú tvoriť rýchlo a vo výrazne nestabilnom vzduchu môžu priniesť výrazné zrážky, krupobitie a ojedinele aj silný nárazový vietor. Búrky začnú ustávať klasicky, po západe slnka,“ uvádza portál imeteo.sk.

V stredu sa prehánky či búrky už takmer vôbec neočakávajú a malo by byť počas celého dňa jasno až polojasno.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: imeteo.sk