Mladík ohol dopravnú značku, hrozí mu až 5 rokov za mrežami


Foto: Mladík ohol dopravnú značku, hrozí mu až 5 rokov za mrežami Foto: ilustračné

24-ročný Adam z Handlovej sa 13.07.2015 vo večerných hodinách úmyselne zavesil na dopravnú značku zákazu vjazdu všetkých vozidiel a tým ju poškodil. Celková škoda je vo výške 125 eur, podľa obvinenia vyšetrovateľa však v prípade dokázania viny hrozí mladíkovi za túto nerozvážnosť až 5 rokov za mrežami.

“Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Prievidze 13.júla vzniesol obvinenie z prečinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia voči 24-ročnému Adamovi z Handlovej. Adam 15.mája vo večerných hodinách na ul. SNP v Handlovej pri parkovisku obchodného domu úmyselne poškodil dopravnú značku B2 “zákaz vjazdu všetkých vozidiel„, a to tak, že sa zavesil na stĺpik, na ktorom bola umiestnená dopravná značka a tento ohol až k zemi,” uvádza hovorca Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne Pavol Kudlička.

Vzniknutá škoda je vo výške 125 eur, mladíka však v prípade dokázania viny môže postihnúť tvrdší trest ako len náhrada škody.“Poškodenej spoločnosti vznikla škoda vo výške 125 Eur. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,” dodal policajný hovorca Pavol Kudlička.

Miesto: -
Dátum: 15.07.2015Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ