Kým majiteľ domu pracoval v záhrade, šikovný zlodej otvoril bránu a zo spálne mu ukradol peňaženku


Foto: Kým majiteľ domu pracoval v záhrade, šikovný zlodej otvoril bránu a zo spálne mu ukradol peňaženku Foto: ilustračná - pixabay.com

38-ročný Marek z okr. Prievidza čelí obvineniu zo zločinu porušovania domovej slobody. 7. apríla v popoludňajších hodinách mal obvinený muž prísť k rodinnému domu v Prievidzi a cez plot pozoroval 80-ročného majiteľa domu. Využil jeho zaujatosť prácou, otvoril si neuzamknutú bránku a vošiel na pozemok.

Cez neuzamknuté dvere sa dostal do rodinného domu a zo spálne ukradol peňaženku. V nej sa mali nachádzať osobné doklady muža a peniaze, čím zlodej spôsobil majiteľovi škodu vo výške 132 eur.

Obvinenému mužovi teraz v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Polícia radí občanom, aby si vo vlastnom záujme zamykali aj svoje vchodové bránky a tiež vchodové dvere svojich domácností. Robte tak aj vtedy, keď sa nachádzate vo svojich záhradkách alebo ste mimo svojho rodinného domu. Túto skutočnosť môžu využiť zlodeji, ktorým potom na vykradnutie rodinného domu, aj počas dňa stačí mnohokrát len niekoľko minút. Políciu kontaktujte ihneď, keď zistíte, že ste mali „neželanú návštevu“ na bezplatnom telefónom čísle 158,“ informoval v súvislosti so zločinom Pavol Kudlička, hovorca KR PZ Trenčín.


Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Trenčín