Modernizáciu Mierového námestia schválili aj poslanci, možno zmení názov


Foto: Modernizáciu Mierového námestia schválili aj poslanci, možno zmení názov
Galéria: 3 fotky
Foto: RAW ateliér Brno - raw.sk

Už budúci rok by mohla začať rekonštrukcia Mierového námestia, ktorú začiatkom mesiaca schválili poslanci. Pod námestím sa nachádzajú distribučné siete, ich vlastníci ich chcú tiež modernizovať. Vďaka tomu sa spoja dva projekty rekonštrukcie do jedného. Celkový odhad nákladov na rekonštrukciu je podľa trenčianskeho primátora Richarda Rybníčka 3 milióny eur. Mesto prostriedky nemá, pravdepodobne si ich požičia na úver.

Nové moderné námestie už v roku 2017, zmení sa aj názov

Najneskôr v máji budúceho roka by mala začať rekonštrukcia, dokončená by mohla byť už na jar v roku 2017. Samotnú modernizáciu môže spomaliť nález významných archeologických artefaktov, keďže Mierové námestie je najstaršou časťou Trenčína. Tieto skutočnosti preverí špeciálna sondáž, ktorá bez nutnosti výkopu preskúma námestie až do hĺbky 15 metrov.

Výsledný stav po rekonštrukcii môžete vidieť na vizualizáciach víťazného návrhu ešte z roku 2008. Vtedy vyhral verejnú súťaž brniansky ateliér RAW, podaných bolo celkom 7 návrhov. Hlasovalo sa cez internet a pomocou hlasovacích lístkov, názor občanov potvrdila aj odborná porota. Pravdepodobne zavážila prítomnosť fontány, ktorá doteraz na Mierovom námestí chýbala. Zmenou by mal prejsť aj názov námestia, po novom Námestie Marca Aurelia by však mali okomentovať občania a rozhodnúť o nej mestskí poslanci.

Miesto: -
Dátum: 15.07.2015

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu