Noc literatúry prichádza už 16. mája do Trenčína, v meste budú prebiehať zaujímavé verejné čítania


Foto: Noc literatúry prichádza už 16. mája do Trenčína, v meste budú prebiehať zaujímavé verejné čítania Foto: Kultúrno-informačné centrum Trenčín

Do Trenčína už zajtra, teda 16. mája, zavítajú známi literárni hostia. Počas podujatia s názvom Noc literatúry sa aj v Trenčíne uskutoční viacero verejných čítaní na rôznych miestach. Cieľom podujatia je predovšetkým priblížiť verejnosti súčasnú literárnu tvorbu európskych autorov.  

Počas dňa budú na viacerých miestach čítať ukážky z kníh súčasných európskych autorov aj Oľga Belešová, Marián Leško, či Radovan Stoklasa.

O 17:30 sa v letnej čitárni Verejnej knižnice M. Rešetku začne čítať kniha Holandského autora Hendrika Groena - Tajný denník Hendrika Groena. Čítať z nej budú Marián Leško a Tomáš Galis.

O 19:00 sa čítanie preneie aj na Mierové námestie. Oľga Beleová bdue všetký záujemcom čítať z knihy portugalského autora Gonçala M. Tavaresa s názvom Štvrť.

V Centre pre rodinu sa o 20:00 začítame spolu s Radovanom Stoklasom do deja knihy s názvom Osem hôr, ktorú napísal taliansky autor Paolo Cognetti.

No a napokon sú všetci milovníci literatúry pozvaní aj do Galérie Miloša Alexandra Bazovského, kde nám bude o 21:00 Dušan Mikolaj čítať z knihy nemeckého autora Thomasa Melleho - Svet za chrbtom.

Vstup na čítania je pre všetkých zdarma.


Miesto: -
Dátum: 16.05.2018 - 17:30    22:30


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Kultúrno-informačné centrum Trenčín