Na ceste II/500 medzi obcami Vrbovce a Sobotište v okrese Myjava došlo dnes predpoludním k tragickej dopravnej nehode. 18-ročný vodič auta značky Peugeot neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, v dôsledku čoho prešiel do protismeru, kde na krajnici narazil do 71-ročnej chodkyne, ktorú náraz odhodil do potoka, informovala polícia Trenčianskeho kraja.
Auto sa niekoľkokrát prevrátilo a napokon vyletelo mimo vozovky. „Vzhľadom na zastavenie obehu začali prítomní záchranári 71-ročnú ženu okamžitej oživovať. Lekárka leteckých záchranárov sa po pristátí vedľa nehody pridala k rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácií, ktorá bola, žiaľ, aj napriek veľkej snahe neúspešná. Pacientka svojim rozsiahlym zraneniam podľahla,“ informuje letecká záchranná služba.
Vrtuľník sa žiaľ vrátil na základňu prázdny a pacienti ostali v starostlivosti pozemných záchranárov.
„Vyšetrovateľ OKP OR PZ Nové Mesto nad Váhom začal trestné stíhanie za prečin Usmrtenie. Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov,“ dodala polícia.