Ako vznikali Československé légie? Dokumentárne fotografie nájdete na výstave v Posádkovom klube


Foto: Ako vznikali Československé légie? Dokumentárne fotografie nájdete na výstave v Posádkovom klube Foto: Mesto Trenčín

Odborníci z inštitúcie Mission du centenaire de la Premiére guerre mondiale (Misia k storočnici prvej svetovej vojny) zostavili výstavu pri príležitosti blížiaceho sa 100. výročia vzniku prvej Československej republiky.

Výstava doteraz nepublikovaných fotografií, ktoré zachytávajú formovanie československých jednotiek vo Francúzsku počas 1. svetovej vojny. Fotografie môžete vidieť do 18. mája v Posádkovom klube ODA.

„Fotografie z francúzskych archívov zapožičal Francúzsky inštitút na Slovensku. Doplnené sú kópiami vybraných stránok z publikácií vydávaných Československou obcou legionárskou a pamiatkami na trenčianskych rodákov, ktorí na výzvu majora M. R. Štefánika v USA vstúpili do čs. jednotiek, formovaných vo Francúzsku,“ informovalo mesto Trenčín.


Výstavu s názvom „Vznik československých légií“ otvorili v Trenčíne slávnostne už včera, 17. apríla. Na otvorení sa zúčastnili aj riaditeľ Francúzskeho inštitútu na Slovensku Jean-Pierr Jarjanett a primátor mesta Trenčín Richard Rybníček.

Pre verejnosť je výstava otvorená vždy v pracovných dňoch od 8:00 do 17:00.


Miesto: Posádkový Klub (ODA), Trenčín
Dátum: 18.04.2018 - 08:00    18.05.2018 - 17:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trenčín