54-ročného invalidného dôchodcu zadržali na odpočívadle Hrádok, krátko poobede nafúkal 1,98 promile


Foto: 54-ročného invalidného dôchodcu zadržali na odpočívadle Hrádok, krátko poobede nafúkal 1,98 promile Foto: facebook.com/policiaslovakia

Hliadka diaľničnej polície na odpočívadle Hrádok v smere na Bratislavu zadržala vodiča Fábie, ktorý krátko po 15:00 nafúkal 1,0 promile. Opakovaná dychová skúška dokonca potvrdila vyššie číslo, a to 1,98 promile.

54-ročný invalidný dôchodca Štefan z okresu Námestovo jazdil po odpočívadle podozrivým spôsobom, a preto ho hliadka zastavila a podrobila kontrole. Vodič súhlasil aj s dychovou skúškou, ktorá napokon potvrdila podozrenie polície.

„Opakovaná dychová skúška po dvadsiatich minútach ukázala ešte vyššiu hodnotu. Štefan nafúkal 0,95 mg/l, čo predstavuje 1,98 promile! Śtefan si bol vedomý svojho konania veľmi to ľutoval. Policajtom sa priznal, že včera a dnes troška popíjal,“ uvádza Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Diaľniční policajti vodiča zadržali a po lekárskom vyšetrení skončil v policajnej cele. Po vytriezvení ho obvinili z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. O výške trestu vodiča bude rozhodovať sudca Okresného súdu v Novom meste nad Váhom.

Polícia v súvislosti prípadom upozorňuje vodičov v Trenčianskom kraji na pokračujúce akcie policajných hliadok zamerané na kontrolu požívania alkoholu vodičmi pred jazdou. Od začiatku roka len diaľniční policajti zaznamenali v kraji 7 vodičov, ktorí šoférovali pod vplyvom alkoholu. Z toho 3 nafúkali na jedno promile a boli obvinení z trestného činu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trenčín