70-ročnej lekárke v obchode v Partizánskom ukradli kabelku, polícia pátra po 2 podozrivých osobách


Foto: 70-ročnej lekárke v obchode v Partizánskom ukradli kabelku, polícia pátra po 2 podozrivých osobách Foto: KR PZ Trenčín

Polícia v Partizánskom vyšetruje zločin krádeže, ku ktorej došlo ešte vo štvrtok 22. marca okolo 16:30 v hypermarkete na Ulici Generála Svobodu. K nakupujúcej 70-ročnej lekárke pristúpila zozadu žena, ktorá využila jej nepozornosť a ukradla jej kabelku zavesenú na nákupnom košíku.

Z kamerových záznamov polícia zistila, že počas celej doby nakupovania ženu sledoval ďalší muž a pravdepodobne čakal na vhodnú príležitosť ku krádeži.

Poškodená 70-ročná žena mala v kabelke peňaženku s finančnou hotovosťou a 3 platobné arty, ktorých PIN mala napísaný na papieriku v peňaženke. V ukradnutej taške mala aj mobil, kľúče od domu, osobné doklady a doklady od vozidla.

Aj napriek tomu, že si poškodená žena rýchlo zablokovala karty, osoby, ktoré odcudzili platobné karty z nich stihli vybrať peniaze. Krádežou a výbermi z kariet vznikla 70-ročnej žene škoda viac ako 5 800 eur. 

Podozrivá žena má od 20 do 30 rokov, je nižšej postavy. Na sebe mala sivé tepláky, čierny kabát a čierno-biely šál. Na hlave mala čiapku s brmbolcom.


Podozrivý muž je vo veku zhruba 25 rokov a je štíhlej postavy. Na sebe mal oblečené tmavé tepláky a obuté mal tmavé tenisky.

Polícia žiada v tomto prípade verejnosť o pomoc pri identifikácii a pátraní po podozrivých osobách. Akékoľvek nápomocné informácie môžete polícii ohlásiť na telefónnom čísle 158, alebo 096125 3755. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Trenčín