Mesto Trenčín si pripomenulo Deň učiteľov, primátor udelil vyznamenanie 12 významným pedagógom


Foto: Mesto Trenčín si pripomenulo Deň učiteľov, primátor udelil vyznamenanie 12 významným pedagógom Foto: Mesto Trenčín

Pri príležitosti Dňa učiteľov si aj mesto Trenčín uctilo ich dôležitú prácu. V utorok 27. marca odovzdal 12 nominovaným pedagógom primátor mesta Trenčín, Richard Rybníček, špeciálne ocenenie v sobášnej sieni Mestského úradu.

„Ďakujem za všetko, čo robíte pre toto mesto. Ďakujem za váš entuziazmus, za vašu trpezlivosť, za vašu výdrž, za vašu toleranciu, za snahu nevzdávať sa a bojovať za vyššiu úroveň vzdelávania v Trenčíne, “ ozrejmil primátor Trenčína.

Primátor mesta sa vyjadril, že školstvo a vzdelávanie patria medzi najvýznamnejšiu oblasť mesta. Vrámci rozpočtu o tom podľa neho svedčia aj investície, ktoré mesto vyčlenilo z rozpočtu práve na podporu škôl a školských zariadení. Za minulý rok podporili vzdelávanie a šport sumou 18,2 milióna eur. V rámci škôl, škôlok a športových areálov investovali v uplynulom roku viac ako 1 milión eur.


Primátor mesta tiež poďakoval komisii školstva a riaditeľom škôl za spoluprácu.

Na ocenenie primátorom mesta navrhli riaditelia škôl týchto pedagógov: Viera Čajdová, Mgr. Kamila Geejdošová, Bc. Alena Golianová, Mgr. Eva Jamborová, Gabriela Kotláriková, PhDr. Silvia Kozinková, Mgr. Andrea Labáková, Mária Nagyová, Mgr. Ivana Pomajbová, Mgr. Adriana Sobková, Ludvík Soukup, Ing. Katrína Špačková.

V mene ocenených pedagógov sa prihovorila PhDr. Silvia Kozinková. „Byť učiteľom, to nie je povolanie. Byť učiteľom je poslanie, prostredníctvom ktorého pedagógovia odovzdávajú svoje skúsenosti a poznatky s láskou, trpezlivosťou a srdcom našej najmladšej generácii nášho mesta a tak ju pripravujú na budúci život. Základom našej práce sú hodnoty overené časom. Dnešné ocenenie je takisto pre nás novým záväzkom k tvorivosti a ďalšej motivácii. Verím, že vzájomná spolupráca pedagógov a mesta v nasledujúcom období bude prinášať len pozitívne výsledky, podporu a obohatenie v práci.“


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trenčín