Už 4. prechádzka mestom so sprievodcom v roku 2018 zavedie záujemcov na Židovský cintorín v Trenčíne


Foto: Už 4. prechádzka mestom so sprievodcom v roku 2018 zavedie záujemcov na Židovský cintorín v Trenčíne

Už v sobotu 7. apríla sa bude konať 4. prechádzka mestom so sprievodcom v tomto roku. Vrámci podujatia máte tentokrát možnosť navštíviť židovský cintorín a dozvedieť sa množstvo zaujímavostí.

Záujemcovia sa stretnú 7. apríla o 16:00 pri Kaplnke sv. Anny, odkiaľ pôjdu spoločne na cintorín. Organizátori informujú mužov, aby si na prehliadku vzali pokrývku hlavy.

Židovský cintorín na Partizánskej ulici slúžil ako pohrebisko pre židovských obyvateľov Trenčína a okolitých obcí už od polovice 17. storočia. Doteraz funkčný cintorín je miestom odpočinku obchodníkov, remeselníkov, umelcov aj predstaviteľov miestnej židovskej náboženskej obce.

„Akú funkciu mala Chevra kadiša? Prečo sa na hroby prinášajú kamienky? Aké vyobrazenia zdobia náhrobky a čo symbolizujú? Príďte na prechádzku mestom a dozviete sa viac,“ pozývajú organizátori. 

Vstupné na podujatie je 1 euro pre dospelých a 50 centov pre deti do 6 rokov. Lístky budú predávať od 6. apríla v Kultúrno-informačnom centre v Trenčíne a 7. apríla pred začiatkom prechádzky pri Kaplnke sv. Anny. Miesto: Kaplnka sv. Anny a Židovský cintorín
Dátum: 07.04.2018 - 16:00


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu