Už len do konca marca môžete požiadať o finančný príspevok na váš projekt z PKR kraja


Foto: Už len do konca marca môžete požiadať o finančný príspevok na váš projekt z PKR kraja Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Tento rok ponúka Trenčiansky kraj opäť možnosť rozhodnúť o tom, ako bude využitých 99 tis. eur z rozpočtu samosprávy. Získať 2 200 eur na financovanie dobrého nápadu môže každý, na začiatok potrebujete len 15 podpisov ľudí, ktorým by váš projekt uľahčil alebo zlepšil život v našom kraji.

O 99-tisíc zo župného rozpočtu sa v rámci Participatívneho komunitného rozpočtu zatiaľ uchádzajú projekty zo 6 okresov. Žiadosť môžete podať už len do konca mesiaca.

Najúspešnejším nápadom spomedzi projektov v minulom roku bol Trenčín na korze, ktorý uspel medzi 29 prihlásenými projektami. Návštevníci, ktorí zavítali 16. septembra 2017 na Ulicu 1. mája v Trenčíne, boli svedkami moderného mestského trhu.

Vďaka finančnej dotácii z PKR vybudovala obec Ostratice v okrese Partizánske oddychovú zónu pre rodičov s deťmi, ktorá sa stala ideálnym miestom na trávenie voľného času, zábavu a šport. Obec v rámci projektu vybavila už existujúce ihrisko domčekom so šmykľavkou, lavičkou pre deti a bežeckým fitness zariadením pre dospelých a seniorov.

Čas na vypracovanie prihlášky a jej odoslanie na adresu Trenčianskeho samosprávneho kraja máte už len do 31. marca 2018. Všetky potrebné informácie nájdete aj na stránke kraja, rovnako ako prehľadný manuál na vypracovanie projektu.
Prečítajte si viac:


Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj