Práce na rekonštrukcií vodovodu v Trenčíne sa už začali, mesto upozorňuje aj na dopravné obmedzenia


Foto: Práce na rekonštrukcií vodovodu v Trenčíne sa už začali, mesto upozorňuje aj na dopravné obmedzenia Foto: ilustračná - vodarenstvi.cz

Mesto Trenčín informovalo verejnosť, že plánovaná obnova vodovodu sa už začala. Spoločnosť Trenčianke vodárne a kanalizácie rekonštruujú verejný vodov na viacerých uliciach. V súvislosti s prácami treba v niektorých úsekoch rátať aj s dopravnými obmedzeniami.

V tomto týždni práce pokračujú  na uliciach Nová a Janka Kráľa. V utorok a stredu (27. a 28. marca) sa práce presunú aj na Cintorínsku ulicu, kde bude obmedzená doprava na jeden jazdný pruh.  

„Po Veľkej noci začneme s obnovou vodovodu aj na uliciach Janka Kráľa, od Cintorínskej nadol, a Záhradnícka, v smere od Novej ulice,“ informuje hovorkyňa TVK Zdenka Pepelová.

„Som rád, že sa pre ulice J. Kráľa, Krátka, Nová, Zelená, Záhradnícka, Tatranská, Partizánska (od Legionárskej po Cintorínsku ul.) a Olbrachtova (krátka ulička – odbočka z Olbrachtovej) našli peniaze nielen na obnovu vodovodu, ale aj s tým spojenú rekonštrukciu komunikácií,“ uviedol primátor Richard Rybníček.


Mesto bude oďalších prácach informovať a harmonogram opráv a súvisiacich obmedzení budú pravidelne aktualizovať aj na stránke mesta. Spoločnosť TVK bude písomne informovať aj majiteľov dotknutých nehnuteľností.

„Radi by sme upozornili obyvateľov aj návštevníkov mesta, že počas realizácie rekonštrukcie vodovodov treba počítať s dočasnými dopravnými obmedzeniami - v súlade s postupom prác na jednotlivých uliciach. Radi by sme Vás zároveň požiadali o spoluprácu, prosím neparkujte Vaše vozidlá na uvedených uliciach počas výkopových prác, prác na vodovode (výmena potrubí) a počas asfaltovania,“ dodáva spoločnosť TVK

V ďalšej etape budú Trenčianske vodárne a kanalizácie rekonštruovať vodovod na Stromovej ulici, na časti Ružovej ulice a na Hodžovej ulici (od Radegastu po školu). TVK vybuduje v tomto roku aj novú kanalizáciu na Opatovskej ceste (pri bývalom Výskumnom ústave ovčiarskom).


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trenčín