V lesoparku Brezina prerábajú detské ihrisko, v máji sa budú môcť deti hrať na nových preliezkach


Foto: V lesoparku Brezina prerábajú detské ihrisko, v máji sa budú môcť deti hrať na nových preliezkach Foto: Mesto Trenčín

Ihrisko v lesoparku Brezina prechádza zásadnými zmenami. Práce s obnovou ihriska začala trenčianska spoločnosť Veríme v zábavu, ukončiť by ich mali v máji.  Víťaz verejnej súťaže obnoví ihrisko za takmer 60 000 eur.  


Na území ihriska sa demontujú všetky staré prvky a tiež tie, ktoré už nespĺňajú bezpečnostné kritériá. Nahradia ich nové, ktoré budú funkčné a bezpečnejšie. Všetky nové prvky na ihrisku budú z agátového dreva, ktoré je trvácnejšie a po estetickej stránke príjemnejšie. Hracie zostavy budú mať tiež drevený erb mesta Trenčín. 

Pravdepodobne najlákavejšou bude zostava podobná Trenčianskemu hradu. Štyri pospájané plošiny v rôznych výškach, viaceré veže, ale aj šmýkačka, rebrík, lezecká a lanová stena – to všetko bude jej súčasťou. Lákadlom bude iste aj indiánsky stan, kde každá jeho stena ponúkne jeden hrací prvok – lanový rebrík, schody, lezeckú stenu a rebrík po celej strane do výšky 1 meter. Pod plošinou bude zastrešená zóna pre detské hry. Okrem toho pribudnú na ihrisku aj ďalšie zostavy. Park má slúžiť na rekreáciu a po obnove detského ihriska tu vznikne bezpečný priestor aj pre rodiny s deťmi.

Na ihrisku pribudnú aj nové agátové prevažovacie hojdačky, visiaca dvojhojdačka, pieskovisko so sedením, nové altánky s posedením i odpadkové koše.  Obľúbené lanovky zostanú zachované.

Okrem toho pribudne nová herná zostava aj na lúke nad Juhom v lesoparku Brezina.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Mesto Trenčín