35-ročný Ľuboš prekročil povolenú rýchlosť a nafúkal viac ako 1 promile alkoholu, hrozí mu väzenie


Foto: 35-ročný Ľuboš prekročil povolenú rýchlosť a nafúkal viac ako 1 promile alkoholu, hrozí mu väzenie Foto: KR PZ Trenčín

Trenčianski diaľniční policajti včera zastavili vodiča, ktorý prekročil povolenú rýchlosť. Pri kontrole dokonca nafúkal viac ako 1 promile alkoholu.

22. marca o 1:26 zastavila policajti na diaľnici pri obci Zamarovce v smere od Žiliny do Bratislavy 35-ročného Ľuboša z Bratislavy, ktorý na svojom aute Škoda Superb jazdil v tomto úseku rýchlosťou 154 km/h. Prekročil tak maximálnu povolenú rýchlosť o 24 km/h.

„Vodiča následne predpísaným spôsobom zastavili na diaľničnom odpočívadle Zamarovce. Pri kontrole bol vodič vyzvaný, k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a následne, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu,“ informovala Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

35-ročnému vodičovi namerali policajti v dychu 1,08 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška po 30 minútach mala výsledok o 0,57 mg/l vyšší, čo predstavuje celkovo 1,19 promile alkoholu v dychu.

„Diaľniční policajti vodičovi okamžite zadržali vodičský preukaz a zakázali ďalšiu jazdu. Následne ho v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode. Vodič pri prejednávaní priestupku mal policajtom uviesť, že si šiel do Žiliny vlakom vyzdvihnúť auto, ktoré práve kúpil ( mal pri sebe aj kúpnu zmluvu). Tvrdil, že deň pred skutkom pil a nakoľko nič nejedol, tak preto sa alkohol nachádzal v jeho organizme. Svojho konania ľutoval,“ doplnila informácie hovorkyňa.

Vodiča ani napriek vyjadreniu ľútosti obvinenie neminulo. Za jazdu pod vplyvom alkoholu teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na 1 rok. O vine a treste bude rozhodovať sudca Okresného súdu v Trenčíne. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trenčín