TSK aj v tomto roku prispeje sumou 20 000 na obnovu značenia turistických a cyklistických trás kraja


Foto: TSK aj v tomto roku prispeje sumou 20 000 na obnovu značenia turistických a cyklistických trás kraja Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčiansky kraj vzčlenil v rozpočte na rok 2018 sumu 20 000 eur na obnovu značenia na cyklistických a turistických trasách. Od roku 2015 do rok 2017 obnovili z rozpočtu kraja takmer 1 260 km cykloturistických trás. V roku 2018 k nim pribudne takmer 500 km.

Obnovu realizuje TSK na základe podpísaného Memoranda o spolupráci so Slovenským cykloklubom a Klubom slovenských turistov, a to v súlade so Stratégiou využitia potenciálu TSK pre rozvoj cyklistickej infraštruktúry, ktorú poslanci krajského parlamentu vzali na vedomie ešte v roku 2016.

„Memorandum s klubmi podpísal TSK ešte v lete roku 2014. Každým rokom sa tak počet obnovených či novovyznačených trás zvyšuje. Tie od roku 2015 už správne navigovali nejedného turistu, ktorý sa vydal spoznávať krásy Trenčianskeho kraja,“ ozrejmil predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.


Vďaka financiám vyčleneným na rok 2018 obnovia značky na viac ako 140 km cyklotrás a 320 km turistických trás.  

„Najdlhší úsek, ktorý bude priaznivcov cykloturistiky v sedle bicykla navigovať po obnovených značkách, je 25,5 km úsek Bojnického cykloookruhu. Ten vedie od obce Lehota pod Vtáčnikom po mesto Handlová,“ uviedol Radovan Hladký, poverený riadením Odboru dopravy Úradu TSK.

„V turisticky navštevovanej oblasti Trenčianskych Teplíc, kde sa nachádza veľké množstvo turistických chodníkov vyznačkovaných miestnou značkou, plánujeme namontovať na šiestich kusoch vybraných smerovníkov výrez z mapy danej lokality, na ktorom sú znázornené predmetné trasy,“ ozrejmil ďalšie aktivity predseda Klubu slovenských turistov Peter Dragúň. 


Pre lepšiu orientáciu cyklistov bude tento rok osadených 48 malých i veľkých cykloturistických smerovníkov, 121 malých i veľkých cyklosmeroviek a 95 cyklotabuliek rôzneho typu.   

Oživenie maľovaného značenia „C“ v rámci Bojnického cyklookruhu nadviaže na minuloročný obnovovaný úsek medzi obcami Diviaky nad Nitricou a Lehota pod Vtáčnikom v dĺžke 58 km. Nové značky nájdu cyklonadšenci aj v ďalších okresoch kraja. Na 25 km úseku Vážskej cyklomagistrály sa nielen preznačia cykloturistické značky, ale aj vyznačia jej nové časti.

Finančné prostriedky kraja sa využijú nielen na obnovu a nové značenie trás, ale aj na doplnenie drobnej turistickej infraštruktúry na cykloturistických trasách TSK, čo zahŕňa aj nové cyklosmerovky a tabule.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj