Pre Trenčiansky kraj platí počas víkendu výstraha pred tvorbou snehových jazykov a silným vetrom


Foto: Pre Trenčiansky kraj platí počas víkendu výstraha pred tvorbou snehových jazykov a silným vetrom Foto: ilustračná - pixabay.com

Počas víkendu platí pre celý Trenčiansky kraj výstraha 1. stupňa, ktorá upozorňuje na tvorbu snehových jazykov a závejov, ale aj na silný vietor. Pre všetky okresy TSK ju vydal Slovenský hydrometeorologický ústav. Dávajte si pozor predovšetkým na cestách.

Rovnako ako SHMÚ, aj portál imeteo.sk informoval na ochladenie, ktoré sa začne na našom území. Počas víkendu očakávajú meteorológovia sneženie na viacerých územiach Slovenska.

„Na mnohých miestach bude snežiť, lokálne aj výdatnejšie, prídu celodenné mrazy na takmer celé územie a pridá sa silný vietor, ktorý zhorší situáciu na cestách,“ uvádza portál imeteo.sk.

„V okresoch Trenčianskeho kraja sa očakáva miestami výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlost 18 - 23 m/s (65 - 85 km/h)  a priemernú rýchlosť 12 - 14 m/s (45 - 50 km/h). Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná,  ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ dodáva Slovenský hydrometeorologický ústav.

Na cestách jazdite opatrne a s ohľadom na poveternostné podmienky. Radšej spomaľte a udržiavajte bezpečnostný odstup medzi vozidlami.

 


Prečítajte si viac:


Zdroj: SHMÚ, imeteo.sk