Ďalší seminár Akadémie tretieho veku sa venoval nie len oslavám dňa žien, ale aj zdravotným otázkam


Foto: Ďalší seminár Akadémie tretieho veku sa venoval nie len oslavám dňa žien, ale aj zdravotným otázkam Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

V priestoroch Kultúrneho centra Stred Dlhé Hony v Trenčíne sa v stredu 7. marca konalo ďalšie stretnutie Akadémie tretieho veku, na ktorom si uctili všetky účastníčky pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Marcový seminár navštívilo takmer 140 seniorov.

Kyticu kvetov pre všetky prítomné ženy na znak úcty odovzdal v mene trenčianskeho župana Jaroslava Bašku prvej podpredsedníčke Rady ATV Anne Pinďákovej poslanec Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja Jozef Habánik.


Seminár sa niesol v duchu obdivu, úcty a vďaky príslušníčkam nežnejšieho pohlavia a vyzdvihnutiu poslania ženy, manželky, matky i starej matky. Okrem osláv MDŽ sa seniori venovali aj dvom zdravotníckym prednáškam.

S anatómiou hrubého čreva oboznámil prítomných doktor Marián Kaščák. Zhubné ochorenie tohto orgánu, najčastejšie sa vyskytujúce vo veku od 63 do 77 rokov, je veľmi rozšírené. Slovensko je dokonca na 1. mieste vo výskyte kolorektálneho karcinómu na svete. Prednášajúci odporučil seniorom ako prevenciu vhodné potraviny.

Druhá prednáška sa venovala závažnej téme depresie a zvládania bolesti. Akreditovaná špecialistka detoxikácie Mária Lauková vysvetlila, čo je príčinou depresie, ako predchádzať bolesti a kedy vyhľadať lekársku pomoc.

Záver programu patril vystúpeniu tanečnej skupiny Sihotiar. 

Ďalší seminár ATV sa uskutoční o mesiac, teda v stredu 11. apríla 2018 po veľkonočných sviatkoch.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj