V Trenčíne budú počas roka opravovať vodovodné potrubie, pozor dajte na dopravné obmedzenia


Foto: V Trenčíne budú počas roka opravovať vodovodné potrubie, pozor dajte na dopravné obmedzenia Foto: ilustračná - mesto Trenčín

Na viacerých uliciach v Trenčíne bude počas roka prebiehať rekonštrukcia vodovodného potrubia, ktorú zabezpečí spoločnosť Trenčianske vodárne a kanalizácie. Rekonštrukcia je naplánovaná na budúci týždeň. Už dnes, 13. marca, sa však začínajú prípravné práce na križovatke ulíc Cintorínska a Nová. V tomto úseku bude čiastočne obmedzená premávka, a to v jazdnom pruhu smerom od Soblahovskej ulice.

„Som rád, že sa pre ulice J. Kráľa, Krátka, Nová, Zelená, Záhradnícka, Tatranská, Partizánska (od Legionárskej po Cintorínsku ul.) a Olbrachtova (krátka ulička – odbočka z Olbrachtovej) našli peniaze nielen na obnovu vodovodu, ale aj s tým spojenú rekonštrukciu komunikácií,“ uviedol primátor Richard Rybníček, ktorý túto investíciu presadil v predstavenstve TVK. 

Spoločnosť TVK obnoví vodovodné potrubia na hlavnej vetve verejného vodovodu. Plánuje tiež vymeniť staré vodovodné prípojky za nové. Na pozemkoch nehnuteľností tak bude konať len so súhlasom majiteľov a s ich spoluprácou.

„Dotknutých majiteľov nehnuteľností budeme kontaktovať písomne,“ upozornila hovorkyňa TVK Zdenka Pepelová.


Mesto Trenčín zároveň upozorňuje na dopravné obmedzenia a možno aj dočasnú zmenu dopravného režimu na jednotlivých uliciach, ktoré budú rozsiahlu rekonštrukciu sprevádzať. Harmonogram opráv a súvisiacich obmedzení budú TVK a mesto Trenčín pravidelne aktualizovať na svojich webstránkach.

V ďalšej etape prejde rekonštrukciou vodovod na Stromovej ulici, na časti Ružovej ulice a na Hodžovej ulici v úseku od Radegastu po školu. Súčasťou prác je aj vybudovanie novej kanalizácie na Opatovskej ceste.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trenčín