Detská pohotovosť v Myjave skončila, no nemocnica našla riešenie. Rodičia s deťmi nemusia nikam cestovať


Foto: Detská pohotovosť v Myjave skončila, no nemocnica našla riešenie. Rodičia s deťmi nemusia nikam cestovať Foto: Nemocnica s poliklinikou Myjava

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky začiatkom júla zrušilo desať detských pohotovostí, medzi ktorými je aj tá v Myjave. Pre okresy Senica, Skalica a Myjava bola vyčlenená už len detská pohotovosť v okrese Skalica. Jej ordinačné hodiny sú v pracovné dni od 16:00 do 20:00 hod., cez víkend a vo sviatok od 8:00 do 20:00 hod.

Pre niektorých rodičov však cestovanie s chorými deťmi predstavuje problém. Lekári tento problém evidujú, preto sa rozhodli vyjsť rodičom v ústrety a deti ošetria aj v Nemocnici s poliklinikou v Myjave. Nemocnica o tom pacientov informovala na svojej webovej stránke.

„V prípade potreby ošetrenia detského pacienta mimo ordinačných hodín ambulantnej pohotovostnej služby (APS) Skalica môžu rodičia navštíviť buď detskú ústavnú pohotovostnú službu (ÚPS) v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Myjava, Urgentný príjem Fakultnej nemocnice (FN) Skalica alebo FN Trenčín,“ uvádza nemocnica.

Takisto od utorka 2. júla 2024 funguje ústavná pohotovostná služba v NsP Myjava v pracovné dni od 16:00 do 7:00 hod., cez víkend a vo sviatok je pacientom k dispozícií 24 hodín denne.


Rodičia sa potešili

Na základe rozhodnutia vedenia NsP Myjava a Detského oddelenia NsP Myjava môžu byť deti na Myjave vyšetrené aj počas ordinačných hodín ambulantnej pohotovostnej služby v skalickej nemocnici. „V praxi to teda znamená, že rodičia s deťmi nemusia nikam cestovať a súrne prípady vyriešia aj naďalej na detskom oddelení v nemocnici v Myjave,“ informuje hovorca mesta Myjava Marek Hrin. 

Viacerí rodičia sa z tejto informácie potešili, pretože im to ušetrí kopu času. „Pri našom dieťati vám neskutočne moc ďakujem, že ste hľadali a našli riešenie,“ neskrýva radosť mamička Nikuš.

Od 2. júla 2024 platí cenník v NsP Myjava nasledovne:

  • v pracovné dni od 16:00 do 20:00 hod., cez víkend a vo sviatok od 8:00 do 20:00 hod. - 2 eurá
  • v pracovné dni od 20:00 do 7:00 hod., cez víkend a vo sviatok od 20:00 do 8:00 hod. - 10 eur

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: