Brezovú pod Bradlom zdobí ďalšia nová maľba. Viete komu vzdáva poctu?


Foto: Brezovú pod Bradlom zdobí ďalšia nová maľba. Viete komu vzdáva poctu? Foto: Facebook/Lukero Handmade Work

Na stene pri mestskom kúpalisku v Brezovej pod Bradlom pribudla ďalšia nádherná maľba od umelca Lukero Handmade Work. Tentokrát vzdal poctu právnikovi a diplomatovi Štefanovi Osuskému. Maľbu vytvoril sprejmi a spríjemnil tak okolité prostredie kúpaliska.

Rodák z Brezovej pod Bradlom Štefan Osuský bol slovenský právnik, diplomat, politik a univerzitný pedagóg. Bol spolutvorcom Clevelandskej dohody a spolu s T. G. Masarykom, E. Benešom a M. R. Štefánikom patril ku spoluzakladateľom spoločného štátu Čechov a Slovákov. 

Mesto zdieľalo maľbu na sociálnej sieti a ľudia na ňu reagujú veľmi pozitívne. Uvítali by však maľby aj na frekventovanejších miestach v meste, napríklad na múre na ulici Osuského alebo na námestí. To ale nie je také jednoduché, keďže nie každý povrch je vhodný na maľovanie.

Múr na kúpalisku je super hlavne preto, že môžem prísť hocikedy sa mi zachce a začnem maľovať, aj keď vždy na vlastné náklady, ale nikoho to neruší a nikomu to nevadí (aj keď už aj takí sa našli). Samozrejme by som bol rád za väčšiu a viditeľnejšiu plochu, ale aj to časom bude,“ vyjadril sa samotný umelec.

Foto: Facebook/Lukero Handmade Work

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: