Vo viacerých mestách TSK sa dnes konajú pietne zhromaždenia, uctime si pamiatku zosnulého novinára


Foto: Vo viacerých mestách TSK sa dnes konajú pietne zhromaždenia, uctime si pamiatku zosnulého novinára Foto: facebook.com

Vo viacerých mestách Slovenska sa dnes, 2. marca, zíde verejnosť, aby si pochodom a chvíľkou ticha pripomenuli tragickú smrť novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Svoju solidaritu môžete prísť vyjadriť aj na viaceré podujatia v Trenčianskom kraji.

Bratislavskí organizátori zároveň pripomínajú, že ide o pokojné, tiché zhromaždenie.

Pietna spomienka, zhromaždenie, sa bude konať aj v meste Trenčín súbežne s ostatnými pochodmi v iných mestách, od 17:00 do 19:00. Stretnutie sa bude konať pri Morovom stĺpe v Trenčíne.

„Vážení občania, uctime si spolu na pietnom zhromaždení pamiatku investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Na ich počesť zapálime sviečky pri Morovom stĺpe v Trenčíne. Pre účastníkov bude k dispozícii teplý čaj,“ informujú organizátori.

Ďalšie zhromaždenie v Trenčianskom kraji sa bude konať od 17:00 do 19:00 v Prievidzi. na Námestí slobody.
Aj tu sa môžu k pochodu pridať všetci, ktorí nemôžu do hlavného mesta vycestovať. Majú možnosť vyjadriť svoj postoj k situácii aj v bližších mestách po celom Slovensku.


Rečniť budú: Vanda Rozenbergová, spisovateľka
Matej Sýkora, Berkat, oz, organizátor festivalu Jeden svet Prievidza  

Od 17:00 do 19:00 sa uskutoční zhromaždenie na pošesť obetí aj pred Župným domom v Púchove, kde môžete prísť zapáliť sviečku.

Od 17:30 do 18:30 sa bude konať pochod v Považskej Bystrici. Začne sa pri pamätníku SNP a spoločne sa zúčastnení presunú na námestie pred Domom kultúry ku Cooltajneru, kde budú môcť zapáliť sviečky.

„Tak ako v iných mestách na Slovensku, ani nám nie sú ľahostajné udalosti, ktoré sa v súčasnosti dejú v našej krajine a kvôli ktorým pravdepodobne vyhasli dva mladé životy. Po utorkovej tichej spomienke pri Cooltajneri sa aj v Považskej Bystrici uskutoční tichý pietny pochod na pamiatku zavraždených Janka Kuciaka a Maťky Kušnírovej,“ uvádzajú organizátori. 

Miesto: Trenčiansky kraj - TN, Púchov, Prievidza, PB
Dátum: 02.03.2018 - 17:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu