VIDEO: Rekonštrukcia panelky pri Trenčíne potrvá minimálne do budúceho roka


Foto: VIDEO: Rekonštrukcia panelky pri Trenčíne potrvá minimálne do budúceho roka
Galéria: 8 fotiek
Foto: Popradská Okružná

Rekonštrukcia nepopulárnej panelky pri Trenčíne sa predlžuje. Zhotoviteľa minulý rok zaskočil havarijný stav mosta, ktorý prechádza okolo obce Veľké Bierovce. Slovenská správa ciest a TSK predpokladajú, že práce na oprave cesty potrvajú až do budúceho roka.

Dôvodom je práve spomínaný havarijný stav mosta, ktorý stále v úseku stojí. Ten treba zbúrať a následne postaviť nový. Tým sa práce nie len predlžujú, ale aj predražujú. Aktuálne zábery poskytol youtube kanál Popradská Okružná, ktorý monitoruje oblasť a aktuálny stav panelky dronom.


Galéria: 8 fotiek

Rekonštrukcia cesty bola nevyhnutná nielen kvôli nevyhovujúcemu technickému stavu, ale aj hluku, ktorý sa ozýval naprieč okolitými obcami a mestom Trenčín. „Vozidlá prechádzajúce nerovnosťami medzi jednotlivými CB doskami spôsobujú nadmerný hluk v krajine, kolízne situácie sú spôsobované nevyhovujúcimi technickými parametrami cesty a vysokým stupňom poškodenia,“ informovala po preskúmaní Slovenská správa ciest.

Úsek je v plnej prevádzke mimoriadne frekventovaný, spája tri hlavné smery. „Cesta I/9 je súčasťou cestnej siete SR v smere západ – východ, vedúca na trase (Brno) Drietoma, štátna hranica – Trenčín – Prievidza – Žiar nad Hronom. Cesta vznikla rozdelením cesty I/50 na tri samostatné cesty,“ objasňuje Slovenská správa ciest.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: