Považskobystrická nemocnica získala medzinárodné ocenenie. Na neurológii poskytujú pacientom vysokú úroveň


Foto: Považskobystrická nemocnica získala medzinárodné ocenenie. Na neurológii poskytujú pacientom vysokú úroveň Foto: google.com

Nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici bola ocenená európskou organizáciou pre liečbu cievnych mozgových príhod (ESO), ktorú každoročne udeľuje iniciatíva ANGELS za manažment a liečbu akútnych cievnych mozgových príhod.

Neurologickému oddeleniu považskobystrickej nemocnice udelili platinový štatút ESO Angels Awards za jednotlivé kvartály roku 2023. Oddelenie dostalo cenu za inovatívnu starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou, čím sa považskobystrická neurológia zaradila na najvyššiu úroveň.

Foto: Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica

Nemocnica musela splniť prísne kritériá organizácie ESO. Tie kladú dôraz najmä na to, aby pacient včas dostal potrebnú liečbu. Hodnotitelia si všímali aj dáta z neurologického vyšetrenia ľudí, ktorí do považskobystrickej nemocnice prišli s mozgovou príhodou, ľudovo povedané s „porážkou“.

„Sme hrdí na našich zamestnancov, ktorí aj v tejto neľahkej dobe dokážu robiť vysokokvalitnú medicínu. Ocenenie neurologického oddelenia je ocenením celej nemocnice, nakoľko pri diagnostike a liečbe závažných stavov sa vždy spolupodieľajú aj ostatní pracovníci, v tomto prípade najmä posádky RZP, RLP, pracovníci urgentného príjmu, diagnostického centra, rehabilitácie, ale aj ostatných medicínskych odborov,“ uviedla nemocnica na sociálnej sieti.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: