Jedáleň v bojnickej nemocnici zamorila pleseň. Po 20 rokoch prejde kuchyňa kompletnou rekonštrukciou


Foto: Jedáleň v bojnickej nemocnici zamorila pleseň. Po 20 rokoch prejde kuchyňa kompletnou rekonštrukciou Foto: Reprofoto z príspevku TV JOJ

Kuchyňa v bojnickej nemocnici zápasila s plesňami viac ako 20 rokov. Steny aj stropy boli posiate čiernymi škvrnami. Po celý čas tam kuchárky dennodenne pripravovali jedlo pre približne 700 pacientov, lekárov a ďalších zdravotníkov, informuje portál noviny.sk.

„Technológia, ktorá zabezpečovala odvetrávanie kuchyne už nevyhovovala. V zimnom období sa hromadili pary, steny boli neustále vlhké, na stenách vznikala pleseň,“ povedal riaditeľ nemocnice Bojnice Peter Glatz. Vedenie nemocnice problém s plesnivou kuchyňou netajilo. Podľa ich slov robili, čo mohli. Kuchyňu už viackrát vymaľovali, no nepomohlo to.

Po rokoch sa konečne pristúpilo ku kompletnej rekonštrukcii. Podľa predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku Trenčiansku župu vyjde prerobenie kuchyne na takmer 3,3 milióna eur, pričom jej vybavenie vychádza na 2,5 milióna eur. „Strava každému pacientovi príde v uzavretom tablete a bude distribuovaná vo vyhrievaných vozíkoch,“ informoval Glatz.

Ďalšie investície si župa už nemôže dovoliť

Rekonštrukcia v bojnickej nemocnici prebieha na viacerých oddeleniach. Trenčiansky samosprávny kraj za posledných 10 rokov investoval do nemocnice 25 miliónov eur. Vybudovali tam nové operačné sály, do používania dali na zelenej lúke postavený urgentný príjem a najnovšie zrekonštruovali oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Ďalšie investície si však podľa predsedu župy už nebudú môcť dovoliť. Nemocnica bola koncom roka 2023 zadlžená cez 22 miliónov eur.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: