FOTO: Záplavy v obciach pod Inovcom pokračujú. Neutíchajúci dážď komplikuje situáciu V Jastrabí


FOTO: Záplavy v obciach pod Inovcom pokračujú. Neutíchajúci dážď komplikuje situáciu V Jastrabí
Galéria: 8 fotiek
Foto: obec Trenčianske Jastrabie

Obce v Trenčianskom kraji zažívajú povodne na aké si nepamätajú ani najstarší obyvatelia. Dôsledky prívalových dažďov pravdepodobne najviac pocítili v obci Trenčianske Jastrabie, kde sa situácia ani v týchto dňoch nelepší. 

Prostredníctvom svojej stránky na sociálnej sieti hlási obec naďalej III. stupeň povodňovej aktivity a po víkende sa obyvateľom ešte priťažilo. „Vytopilo nám opäť niekoľko domov, koryto potoka bolo 10cm od jeho vrchu naplnené, jednu ulicu nám opäť vytopilo a tým aj priľahlé domy.“ píše obec na svojom profile.

Galéria: 8 fotiek


Trenčianske Jastrabie zažívalo najťažšie chvíle v minulom týždni, kedy obec zasiahla nečakane silná búrka, ktorá poničila majetky aj úrodu obyvateľom. Mimoriadna situácia však pokračuje a ľudia majú hlavu v smútku. „Za noc moja stanica namerala 54,3 mm, pôda je už poriadne premočená aj v hlbších vrstvách. Na noc a zajtra sa chystajú ďalšie zrážky a môžu byť zas výdatné.“ varuje Ján z Jastrabia.

Starosta obce však reaguje na záplavy a v rámci preventívnych opatrení chystá v najbližších hodinách nové obtrenia. „Prosím, buďte opatrní, ideme zavádzať ešte tvrdšie opatrenia formou budovania strategických dažďových kanálov v najkritickejších úsekoch, kde dochádza k poškodzovaniu majetku občanov. Od zajtra posilňujeme strojnými mechanizmami našu obec pre čistenie a budovanie kanálov.“

Škody vznikli takmer každému, poničené domy, aj úroda. „Občanom, ktorí si budú uplatňovať poistné plnenia od poisťovacích spoločností za poškodený, prípadne zničený majetok v dôsledku tohto javu, v prípade potreby Obecný úrad vystaví potvrdenie o vyhlásení uvedeného povodňového stupňa.“ informuje obec.  
 

 Prečítajte si viac: