32-ročný muž z Dubnice nad Váhom mal napadnúť svojho 58-ročného otca a vyhrážať sa mu zabitím


Foto: 32-ročný muž z Dubnice nad Váhom mal napadnúť svojho 58-ročného otca a vyhrážať sa mu zabitím Foto: ilustračná - pixabay.com

Dnes, 27. februára, obvinila polícia z Dubnice nad Váhom 32-ročného Mariána z prečinu nebezpečného vyhrážania sa.

Včera krátko pred poludním, 26. februára o 11:40, vykopol obvinený muž zatvorené presklené dvere a pristúpil k svojmu 58-ročnému otcovi ležiacemu n pohovke. Niekoľkokrát ho mal udrieť do oblasti chrbta, pričom sa mu ml vyhrážať zabitím a vulgárne mu nadávať.

Potom mal údajne otvoriť okno na obývačke, na 7. poschodí, a otcovi sa mal vyhrážať, že ho z okna vyhodí.

Agresívny muž vzal následne rúčku od metly a mal otca niekoľkokrát udrieť do chodidla. Otec synovi pohrozil, že zavolá políciu, no mladík sa ohradil tým, že je v podmienke a do basy nepôjde. Potom 32-ročný muž odišiel z miestnosti a vrátil sa s mokrým uterákom, ktorým mal otca udierať po tvári. Uterák mu chcel otočiť okolo krku, no staršiemu mužovi sa podarilo utiecť k susedom a privolať políciu.

„Policajti Obvodného oddelenia z Dubnice nad Váhom po oznámení ihneď prišli.  32-ročného Mariána v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a predviedli na oddelenie. Tam ho podrobili dychovej skúške. Krátko po poludní nafúkal 1,65 mg/l, čo predstavuje 3,44 promile,“ informovala Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trenčín