Trenčín po kritike občanov zverejnil návod ako ušetriť pri kúpe cestovného lístku


Foto: Trenčín po kritike občanov zverejnil návod ako ušetriť pri kúpe cestovného lístku
Galéria: 3 fotky
Foto: Mesto Trenčín

Trenčín od júla toho roka zásadne mení grafikon a ceny dopravných lístkov na MHD. Táto zmena však spustila kritiku u niektorých obyvateľov, ktorá v posledných dňoch vyústila až do verejnej petície za zachovanie jednorazového neprestupového lístka, ktorý po zmene cenníka MHD bude vraj najnevýhodnejší. 

Mesto sa rozhodlo zverejniť prostredníctvom svojej webovej stránky tipy ako cestovať MHD, ale zároveň ušetriť. „Nákup lístkov u vodiča bude od 1. júla 2024 v MHD Trenčín už len doplnková forma predaja. Tomu bude zodpovedať aj cena. Cestujúci však budú mať na výber množstvo iných spôsobov, ako za MHD Trenčín platiť a ušetriť.“ informuje mesto s tým, že v nasledujúcich riadkoch ponúka manuál ako ušetriť a cestovať.  

Galéria: 3 fotky

Ak cestujete denne, oplatí sa zakúpiť celoročný lístok. „Lístok s ročným predplatným lístkom zaplatíte za MHD v priemere len 50 centov na deň. Čím viac budete cestovať, tým menej vás bude stáť jedna jazda. Cena ročného lístka bude 182,50 €. V ponuke nájdete aj zľavnený za 90,00 €,“ píše radnica na stránke.


Urobíte týždenne minimálne 6-7 ciest s MHD? Pre vás odporúča mesto mesačné lístky. „Budú výhodnejšie než kedykoľvek predtým. Oplatia sa vám, ak s MHD cestujete aspoň 26-krát za mesiac. Ešte výhodnejšie ceny ponúknu štvrťročné a ročné predplatné lístky.“ 

Ak ste cestujúci, ktorý využívajú MHD len sporadicky, mesto odporúča využiť aplikáciu BUS Trenčín. „Tu si môžete kúpiť hodinové a denné lístky za najnižšie ceny. Rovnako nízke ceny môžete využiť aj pri platbe dopravnou kartou Transdev alebo SAD Trenčín.“

Novinkou bude aj to, že za lístok bude možné platiť bankovou kartou pri všetkých dverách. Čo vyjde cestujúcich lacnejšie ako platba v hotovosti, na ktorú sa vznášala najväčšia vlna kritiky. 


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: