V prípade tragickej dopravnej nehody na diaľnici D1 vzniesli voči kamionistovi obvinenie. Príčiny nehody vyšetrujú


Foto: V prípade tragickej dopravnej nehody na diaľnici D1 vzniesli voči kamionistovi obvinenie. Príčiny nehody vyšetrujú Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

V prípade tragickej dopravnej nehody na diaľnici D1 pri Hornej Strede, pri ktorej prišli o život dvaja príslušníci Hasičského a záchranného zboru, no ťažko sa zranil aj úradník mýtnej jednotky a ľahko zranená bola i príslušníčka PZ, čelí obvineniu konkrétna osoba. Informovala o tom polícia Trenčianskeho kraja na sociálnej sieti.


Novomestský vyšetrovateľ PZ na základe vykonaných procesných úkonov vzniesol obvinenie 40-ročnému vodičovi nákladného motorového vozidla pre spáchanie prečinu usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví.

Nebohí hasiči pred nehodou na diaľnici hasili požiar osobného auta, ktoré bolo odstavené na krajnici. Asistovala im aj hliadka Mýtnej polície. Počas zásahu do stojacich zasahujúcich vozidiel narazilo nákladné vozidlo.

„Vyšetrovateľ PZ zároveň podal na obvineného podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby. Presné príčiny a okolnosti tejto tragickej udalosti sú naďalej v štádiu vyšetrovania,“ uviedla polícia.

Prečítajte si viac: