Opitý muž nabúral do oproti idúceho auta, zranila sa v ňom žena. Vodič nafúkal viac ako dve promile alkoholu


Foto: Opitý muž nabúral do oproti idúceho auta, zranila sa v ňom žena. Vodič nafúkal viac ako dve promile alkoholu Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Policajti z Obvodného oddelenia PZ Partizánske uplynulú sobotu vo večerných hodinách zasahovali pri dopravnej nehode medzi železničnou stanicou Veľké Uherce a obcou Oslany. Na mieste došlo k zrážke dvoch áut.

„Na základe doteraz zisteného, 35-ročný vodič potom ako požil alkoholické nápoje, sadol za volant vozidla značky Audi A4 a spôsobil dopravnú nehodu tým, že z dosiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde ľavou prednou časťou vozidla narazil do ľavej prednej časti vozidla značky Mercedes Benz idúceho v opačnom smere,” informovala polícia Trenčianskeho kraja na sociálnej sieti.

Pri dopravnej nehode sa ľahko zranila 27-ročná vodička vozidla Mercedes Benz. Vodič, ktorý spôsobil dopravnú nehodu sa následne dobrovoľne podrobil dychovej skúške, pričom mu vyšiel pozitívny výsledok merania 2,54 promile alkoholu. Policajti muža pod vplyvom alkoholu v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a umiestnili ho do cely policajného zaistenia.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol 35-ročný muž povereným príslušníkom Okresného dopravného inšpektorátu v Partizánskom obvinený z prečinu Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Prečítajte si viac: