Vo vode v trenčianskej nemocnici našli nebezpečné baktérie


Foto: Vo vode v trenčianskej nemocnici našli nebezpečné baktérie
Galéria: 5 fotiek
Foto: FNTN

Hygienici preverujú, či nemocnica spravila nápravné opatrenia, pretože na jeseň boli zistené vo vzorkách nebezpečné baktérie, a to najmä v teplej vode. Konali na základe novej vyhlášky. Výsledky však prekvapili, pretože hygienici zistili z odberných miest prekročené limitné hodnoty pre baktérie Legionelly a Pseudomonas aeruginosa.

Zamerali sme sa práve na rizikové miesta. Baktérie môžu spôsobiť ochorenie, hlavne u slabších oslabených jedincov. Začiatky sú chrípkové príznaky alebo aj zápaly pľúc.informovala RTVS regionálna hygienička v Trenčíne Ľudmila Bučková


Galéria: 4 fotky

Fakultná nemocnica Trenčín potvrdila, že k ohrozeniu pacientov nedošlo a po výsledkoch urobila potrebné opatrenia k náprave. „V rámci vyriešenia došlo k zavedeniu dezinfekčných opatrení. Situácia ohľadom vody v nemocnici je bezpečná, tento stav je priebežne kontrolovaný,“ uviedla v správe hovorkyňa Fakultnej nemocnice Trenčín Martina Holecová.

Hygienici plánujú aj ďalšie kontroly a pokračovať budú v ďalších nemocniciach. „Momentálne je platná legislatíva, budeme musieť pristúpiť k šetreniu aj v ďalších zdravotníckych zariadeniach,“ dodala hygienička Ľudmila Bučková.

RTVS zistila, že situáciou s baktériami v trenčianskej nemocnici sa zaoberalo Investigatívne centrum Jána Kuciaka, ktoré riešilo podozrenia, či firma, ktorá vyhrala súťaž na rekonštrukciu rozvodov teplej vody, vôbec obnovu zrealizovala. Tender na modernizáciu tepelných rozvodov v minulosti napadol aj Úrad pre verejné obstarávanie, ktorý v závere skonštatoval, že súťaž bola nastavená diskriminačne a nemocnici udelil pokutu. O veci stále pojednáva súd.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: