Dobrovoľní hasiči z okolia Prievidze potrebujú do ťažkých terénov štvorkolku. Pomôcť môžete aj vy


Foto: Dobrovoľní hasiči z okolia Prievidze potrebujú do ťažkých terénov štvorkolku. Pomôcť môžete aj vy Foto: Facebook/Hasiči Nitrianske Rudno dhzo/dhz

Dobrovoľný hasičský zbor obce (DHZO) Nitrianske Rudno v okrese Prievidza dlhodobo pomáha ľuďom v núdzi. Teraz však potrebujú pomoc oni, a to pri kúpe výkonnej štvorkolky, ktorá by hasičom uľahčila prácu.

Ich zásahy pozostávajú z požiarov, technických zásahov, zásahov na vodnej hladine, pomoci pri povodniach či lesných požiaroch, autonehodách a sú tiež vyškolení v poskytovaní predlekárskej prvej pomoci.

Náš zásahový úsek tvorí blízke aj ďaleké okolie a v určitých prípadoch môžeme byť zo strany krajského operačného strediska HaZZ, povolaní aj do susedného okresu či kraja… V našej výbave sa nachádzajú tri kusy techniky. Presnejšie Iveco Daily CAS15, Tatra 815 CAS32, Tatra 138 CAS32 a taktiež protipovodňový vozík,“ upresnil hasičský zbor na sociálnej sieti.

Ďalej disponujú motorovým záchranným člnom a kompletnou výbavou určenou pri zásahoch na vodnej hladine či tečúcej vode, taktiež lezeckou výbavou určenou na zásahy vo výškach a nad voľnými hĺbkami. Síce majú modernú techniku, no v prípade zásahu v ťažko dostupnom teréne sú odkázaní na pomoc Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

A práve preto sa s dôverou obraciame na vás, našich spoluobčanov, občanov blízkeho aj ďalekého okolia, priaznivcov, fanúšikov a kolegov. Stojíme pred našim snom, cieľom či výzvou. Na základe týchto vízií, sme sa rozhodli urobiť krok, ktorý našu jednotku posunie vpred a posilní našu akcieschopnosť reagovať na dané typy zložitých zásahov. A to zakúpiť pre našu jednotku DHZO špeciálne UTV (štvorkolku), ktorou by sme boli schopní zasahovať v ťažko dostupných terénoch a situáciách s tým spojených,“ zdôverili sa hasiči.


UTV je určená na zásahy v ťažko dostupnom teréne. Slúžila by pri zásahoch v lesnom prostredí, pri lesných požiaroch, pri zásahoch v dôsledku povodní, kalamitách, pri vyhľadávaní osôb v komplikovaných a namáhavých podmienkach či pri poskytovaní prvej predlekárskej pomoci alebo resuscitáciách.

Ako zdôrazňuje hasičský zbor UTV bude patriť v prvom rade občanom. Môže byť využitá aj na akciách organizovaných obcou. Napríklad na deň detí pri statických či dynamických ukážkach, na sv. Mikuláša či na Rudnianske dni, motokros alebo beh na Rokoš.

Vaša podpora je pre nás nesmierne dôležitá. Bez vašich príspevkov a darov by nebolo pre nás a našu obec ako zriaďovateľa našej jednotky možné zakúpenie Hasičského UTV. Preto sme sa rozhodli zorganizovať pod záštitou obce Nitrianske Rudno, starostom a obecným zastupiteľstvom verejnú zbierku na jeho zakúpenie. Každý príspevok, či už malý alebo veľký bude mať pre nás obrovskú hodnotu,“ dodali dobrovoľní hasiči.

Prispieť môžete na číslo transparentného účtu, ktorý bol zriadený na túto zbierku a financie budú pravidelne zverejňované. Link na transparentný účet: https://ib.vub.sk/pch/transparentne-ucty…

Foto: Hasiči Nitrianske Rudno dhzo/dhz


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu