Novinka v najstaršej slovenskej zoo. Návštevníci ju môžu využívať už od dnešného dňa


Foto: Novinka v najstaršej slovenskej zoo. Návštevníci ju môžu využívať už od dnešného dňa Foto: archív ZOO BOJNICE

V najstaršej slovenskej zoologickej záhrade pribudla od dnes novinka, ktorú môžu využívať jej návštevníci. Okrem oddychu ponúka aj praktickú vychytávku.

„Od dnešného dňa môžu návštevníci Národnej zoo Bojnice nájsť v našom areáli solárne lavičky. Počas svojho oddychu či obdivovania zvierat si môžete nabiť telefón,“ oznámila bojnická zoo na sociálnej sieti a dodala, že lavičky je možné nájsť na malom okruhu, pri výbehoch oryxa juhoafrického a antilopy vranej.

Národná zoologická záhrada Bojnice  je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Vznikla 28.decembra 1954 a pre verejnosť bola otvorená 1. apríla 1955. Jej bránami v roku 2023 prešlo 345 543 návštevníkov a v uplynulom roku privítala aj 25-miliónteho návštevníka.


„Národná zoo Bojnice prezentuje jedinečnú kolekciu zvierat z celého sveta vo viac ako 360 druhoch s celkovým počtom viac ako 2700 exemplárov. Je to najväčšia kolekcia zo všetkých slovenských zoo. Približne 280 druhov z tejto kolekcie vystavuje ako jediná zoo na Slovensku, napr. slony africké či antilopy bongo,“  uvádza zoo na svojich stránkach.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu