TSK pokračuje v odborných seminároch s enviromentálnou tematikou, tento rok aj v okresných mestách


Foto: TSK pokračuje v odborných seminároch s enviromentálnou tematikou, tento rok aj v okresných mestách Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčiansky kraj pokračuje s organizáciou seminárov zameraných na enviromentálnu výchovu a vzdelávanie. Tentokrát ich prenesú do všetkých okresov, aby boli bližšie ľuďom.

„Župa sa organizácii odborných enviroseminárov ako jednej z oblastí environmentálne ladeného projektu Zelená župa venuje už tretí rok. Za ten čas si prednášky na zaujímavé témy týkajúce sa ochrany životného prostredia prišli vypočuť nielen ľudia z odboru, ale aj starostovia či primátori a v neposlednom rade tiež environadšenci,“ informoval Trenčiansky samosprávny kraj.

Prvý z tejto vynovenej série seminárov sa bude konať už 1. februára na Strednej odbornej škole v Pruskom.
Nasledovať bude seminár v okrese Ilava. Už 6. februára sa bude konať ďalší, ktorého súčasťou bude prednáška na Gymnáziu v Myjave. V stredu 7. februára sa bude konať seminár na Gymnáziu M. R. Štefánika v Novom Meste nad Váhom a utorok, 27. februára, na Gymnáziu v Bánovciach nad Bebravou.

Semináre sa začínajú vždy o 10:00 a budú trvať cca do 14:00.

„Záujemcovia z ďalších piatich okresov kraja sa tiež dočkajú, semináre budú organizované v priebehu mesiaca marec. Pod organizáciu výjazdových enviroseminárov sa podpisuje okrem Trenčianskeho samosprávneho kraja aj Centrum environmentálnych aktivít Trenčín,“ uvádza kraj.


Vďaka seminárom sa záujemcovia dozvedia viac o projekte Zelená župa, o grantovom programe Zelené oči a o možnostiach predkladania projektov či oprávnených žiadateľoch. Účastníkom predstavia projekt Prírodné záhrady v Trenčianskom kraji, či projekt tvorby Krajskej koncepcie enviromentálnej výchovy, vzdelávania a osvety v TSK.

Okrem nových poznatkov a vedomostí si zo seminára môžete odniesť aj rôzne materiály a pomôcky k téme environmentálneho vzdelávania.

„Účasť na seminároch je bezplatná, potrebné je však prihlásiť sa na webovom sídle župy www.tsk.sk v sekcii Zelená župa / semináre,“ uviedla Dana Gavalierová z Odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj