Opálená pokožka aj v zime? Nie je to len o návšteve solária!


Foto: Opálená pokožka aj v zime? Nie je to len o návšteve solária! Foto: freepik.com

Zima síce nie je o dňoch plných horúceho slnka, ale to neznamená, že sa musíte zaobísť opálenia. S opálenou pokožkou sa budete cítiť sebavedomejšie a krajšie na vás vyniknú aj vaše obľúbené šaty. Namiesto návštevy solária však skúste dosiahnuť krásne opálenú pokožku pomocou samoopaľovacích prípravkov, ktoré sú k pokožke šetrnejšie.

Krásne hnedá pokožka vďaka samoopaľovacím prípravkom

Samoopaľovacie prípravky sú skvelým spôsobom, ako si udržať opálený vzhľad bez vystavovaniu sa škodlivým UV lúčom. Väčšina týchto produktov obsahuje látky, ktoré reagujú s povrchovými bunkami pokožky a vytvárajú tak dočasnú hnedú vrstvu.

Týmto spôsobom môžete dosiahnuť pokožku ako z dovolenky pri mori bez toho, aby ste sa museli dlhé hodiny opaľovať na slnku či ísť do solária. Samoopaľovacie prípravky sú ideálne aj na tvár, ale dôležité je ich správne používanie.

Pri výbere produktu sa uistite, že je určený aj pre tvár, aby ste zabránili možným podráždeniam alebo vyrážkam. Všetky typy samoopaľovacích produktov na telo aj tvár nájdete napríklad na e-shope Notino.sk, kde si môžete vybrať produkt, ktorý vám najviac vyhovuje.  

Dodajte vašej tvári prirodzený bronz

Ak sa chcete vyhnúť používaniu samoopaľovacích prípravkov na tvári, rozdiel v tóne pleti môžete vyrovnať správnym líčením. Veľmi efektne funguje bronzer na tvár, ktorý pridá prirodzený vzhľad opálenia presne na tie miesta vašej tváre, kam by dopadali aj slnečné lúče.

Na tvár si naneste vhodný odtieň make upu a jemne ju prepúdrujte. Tak budete mať pleť pripravenú na nanasanie bronzeru. S väčším štetcom jemne naneste bronzer nad líniu lícnych kostí a prejdite od líc aj na strany čela. Pre ešte lepší efekt, môžete naniesť brozer aj na špičku nosa a na bradu. 

Ako správne používať samoopaľovacie produkty?

Deň pred aplikáciou samoopaľovacieho produktu si dôkladne umyte pokožku a odstráňte odumreté bunky pomocou jemného peelingu alebo peelingovej rukavice. Pred samotným nanášaním aplikujte tenkú vrstvu hydratačného krému na suché oblasti, ako napríklad lakte či kolená, aby ste zabránili fľakom.

Teraz prichádza na rad rovnomerná aplikácia. Samoopaľovací krém nanášajte rovnomerne a vyhýbajte sa jeho naneseniu na chĺpky obočia a líniu vlasov. Použite rukavice alebo iný vhodný aplikátor. Po aplikácii si dôkladne umyte ruky, aby ste zabránili zafarbeniu dlaní. Počkajte, kým sa produkt úplne vstrebe a až potom sa oblečte do voľného a tmavého oblečenia. Snažte sa vyhnúť poteniu a kontaktu s vodou. Ak si chcete udržať opálený vzhľad, aplikujte samoopaľovací prípravok pravidelne. 

Samoopaľovacie prípravky sú bezpečnou a efektívnou alternatívou k škodlivému vystavovaniu sa UV žiareniu. Dodržiavaním týchto jednoduchých krokov si môžete udržať zdravý a prirodzený bronz aj počas chladných zimných mesiacov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Inzercia/PR článok