Polícia zatkla hráčov klubu Handlová, táto kauza poškodila meno slovenského basketbalu


Foto: Polícia zatkla hráčov klubu Handlová, táto kauza poškodila meno slovenského basketbalu Foto: mbkhandlova.sk

Basketbal v Handlovej zažíval prelomovú sezónu. Najväčšie prekvapenie však prichystala polícia, ktorá mala zatknúť štyroch hráčov, ktorých chcú deportovať. Táto kauza podľa šéfa Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Michala Ondruša poškodila meno slovenského basketbalu.

Mestský basketbalový klub Baník Handlová sa vyšvihol až na priebežné druhé miesto v základnej časti. Má tretiu najvyššiu priemernú návštevnosť v celej súťaži a oproti minulej sezóne dvojnásobne vzrástli čísla na tribúnach.

Do športovej haly mala však vtrhnúť polícia a v putách odviesť štyroch basketbalistov vrátane hviezd súťaže. V Baníku tak končí štvorica hráčov: Američania Jordan Harris a Joshua Scott, Srb Mihailo Todorovič a Čiernohorec Balša Mirotič.

Športovcov odviedla polícia, rieši sa ich deportácia mimo Európskej únie a klub z Handlovej namiesto boja o majstrovský titul bude mať problémy vôbec s dohraním sezóny,“ vysvetlil Michal Šášky z portálu Denník N.

Do diskusie na sociálnej sieti sa pod túto tému zapojili bývalí hráči, ktorí upozornili na opakujúce sa javy a kritizovali členov klubu za dlhoročný amaterizmus.

Celá kauza hlavne vrhá zlé svetlo na slovenský basketbal, ktorý si toto nezaslúži,“ uviedol pre Denník N prezident SBA Michal Ondruš.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu