Policajti odhalili na cestách v Trenčianskom kraji ďalších opitých vodičov


Foto: Policajti odhalili na cestách v Trenčianskom kraji ďalších opitých vodičov Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Polícia stále vykonáva dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. Stále sa však nájdu ďalší vodiči, ktorí si za volant sadnú pod vplyvom alkoholu. Opäť sa to potvrdilo v dvoch prípadoch.

V prvom prípade policajná hliadka z Novák na ceste prvej triedy č. 64 v Novákoch zastavila 42-ročného vodiča, ktorého vyzvala, aby sa podrobil dychovej skúške. Dychová skúška bola s pozitívnym výsledkom 1,4 promile.

Vodič bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia,“ uviedla trenčianska polícia v príspevku na sociálnej sieti.

V druhom prípade zastavila dopravná polícia z Nového Mesta nad Váhom so Štátnou veterinárnou a potravinovou správou v obci Moravské Lieskové (časť Brestové) 46-ročnú vodičku, ktorej dychová skúška vyšla tiež s pozitívnym výsledkom, a to 0,90 promile alkoholu v krvi.

Znovu opakujeme a pripomíname všetkým vodičom - alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Opití vodiči ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky,“ vyzýva polícia.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu