Tretia spoločná poľovačka na diviačiu zver sa bude konať 17. januára v oblasti Východnej ulice


Foto: Tretia spoločná poľovačka na diviačiu zver sa bude konať 17. januára v oblasti Východnej ulice Foto: ilustračná - pixabay.com

Mesto Trenčín upozorňuje obyvateľov na tretiu spoločnú poľovačku na nepoľovných plochách. V stredu, 17. januára, sa v čase od 8:30 do 13:00 uskutoční v oblasti Východnej ulice poľovačka na Diviačiu zver. 

„Prosíme obyvateľov, aby sa v tomto čase danej lokalite vyhli a aby rešpektovali výzvy mestskej polície a nevstupovali do oblasti, kde sa bude poľovať,“ informuje mesto. 

V poradí tretia povolená spoločná poľovačka je jedným z opatrení na reguláciu premnoženej zveri, ktorá sa na území nachádza a nemá tam prirodzeného predátora. Diviaky sa často vyskytujú aj v blízkosti obydlí ľudí a spôsobujú škody na orných pôdach, či v záhradách. 

Povolenie na individuálny lov trvá do 15. februára. Spoločné poľovačky na diviačiu a líščiu zver sú povolené maximálne trikrát, a to len do 31. januára 2018. Vykonaním lovu je poverené Poľovnícke združenie Ostrý vrch so sídlom v Soblahove. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: trencin.sk